Zázrak s názvem transfer

20.08.2016

Zázrak s názvem transfer

Líbí se ti více technika dekupáž či technika transfer? Co tak zkombinovat obě dohromady a vytvořit si tak krásné dekorační tabulky. Daruj je někomu jako malou pozornost a potěš ho výjimečným handmade dárkem.

 

 

 

Co k tomu potřebuješ?


- Přírodní dřevěné desky MDF (srdce, obdélník)

- Akryl primer

- Matnou akrylovou barvu (mátová, růžová, béžová, bílá)

- Lak a lepidlo na dekupáž

- Rýžový papír

- Transfer

- Antikovací pastu

- Závěrečný lak - matný

- Pěnové štětce

- Lepicí pásku

- Laserový tisk na papíře - ornamenty podle vlastního vkusu

- Vatové tampony

- Dřevěné špachtle
Na dřevěnou desku naneseme jako první akryl primer, který zjemní povrch a pomůže nám s nanášením barev, které díky němu budou vypadat dokonale.

Pokračujeme nanášením matné akrylové barvy na mdf desku pěnovým štětcem. Snažíme se vytvořit plynulý přechod mezi dvěma různými barvami a vytvořit tak tzv. ombré efekt.Rýžový papír přiložíme k desce a naneseme na něj lepidlo na dekupáž. Necháme zcela vyschnout.


 


Papír s vytlačeným vzorem přiložíme k desce vzorem dolů. Pro lepší manipulaci, aby se nám papír neposouval, si ho po stranách přilepíme lepící páskou. Vatovou tyčinkou nanášíme transfer po celé ploše papíru a vyhladíme dřevěnou špachtlí. Po nanesení celého vzoru papír z desky odstraníme. Vzor by měl zůstat krásné otlačený na desce.

 

Musím vyzvednout vlastnosti tohoto transferu, který má jednoduché, rychlé použití a nádhernou pomerančovou vůni.

  

Okraje naší dekorační tabulky můžeme ozdobit antikovacou pastou a na závěr celou destičku přetřeme matným závěrečným lakem, ozdobíme saténovou stuhou a další nádherná handmade dekorace je na světě.
 

 

 

 

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva měsíce barva na chodnik barva na ulice barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kraftový papír kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malba v plenéru malířské plátno malování malování na dřevo malování na hedvábí malování na kámen malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi malování v přírode markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plenér plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium pozitivni energie primární barvy příroda přírodné štětce přírodní barvy přírodní ekologické barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snap pap snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan streetart streety struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování tekutá křída terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka udržitelnost uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice životné prostředí zlatá zlato známý umělec Gerhard Richter
MzYzNjV