Nevíš, co malovat? Tato města v tobě probudí kreativitu...

02.11.2020

Nevíš, co malovat? Tato města v tobě probudí kreativitu...

Občas se to stane každému – sedíš před bílým plátnem či papírem a přemýšlíš, co by si měl nakreslit. A přestože pohled hypnotizéra, který plátnu věnuješ, by jistě ohromil i světové publikum, tvá mysl vidí jen nekonečnou bělobu...

Umělci často hledají inspirace k tvoření ve svém okolí. Někdy ale nastane moment, kdy má člověk pocit, že všechno kolem už zná a potřebuje nové vjemy – tehdy se vybere do přírody, na procházku nebo na výlet po městě. Často však ani hodinové procházky nepomáhají a tvé zoufalství přerůstá do enormních rozměrů. A právě proto ti dnes ukážeme pár míst, které oživí tvou fantazii přinesou ti mnoho nápadů na tvoření.

Amsterdam

Když se řekne Amsterdam, většina z nás si představí širokou ulici s vodním kanálem. Toto město má však v nabídce mnohem více – barevné domky, muzea a galerie, které jsou kouzelné jak přes den, tak i v noci, se ti vryjí do srdce. Rozmanité květiny a pohled na zdejší architekturu dodávají sílu, která rozjede i tu nejpomalejší mysl.

Náš tip: Pokud si chceš krásy Amsterdamu přenést k sobě domů, využij barvy na sklo, pomocí kterých můžeš vytvořit barevné domky a vodní kanály na různých skleněných površích.

Kjóto

Město, ze kterého se ti nebude chtít odejít. I takto by se daly do jedné věty shrnout všechny nádhery, které vás v hlavním městě Japonska očekávají. Buddhistické chrámy a svatyně, které vás ohromí neobvyklou architekturou, stromy, na kterých rostou ty nejbarevnější a nejzajímavější květiny, o jakých se ti ani nezdálo. Je jedno, v jakém ročním období toto město navštívíš, vždy zde totiž najdeš unikátní barevné kombinace, které nakopnou každou fantazii.

Náš tip: Pokud si chceš vychutnat krásu a rozmanitost architektonických skvostů, při malbě využij set akrylových barev, jejichž sytost rozzáří celou místnost.

Paříž

Paříž je město, kde se protkává romantika s historií. Na každém rohu jsou zde zajímavé kavárny, které hemží barvami a styly, každá ulice má své vlastní kouzlo. A jak bychom mohli zapomenout na jeho světovou dominantu? Eiffelovu věž tu uvidíš z množství zajímavých úhlů. Pokud však netoužíte kreslit to, kvůli čemu tu proudí turisté z celého světa, jistě si najdeš svou múzu v jedné z těch nekonečných bočních uliček ukrývajících hotové poklady.

Náš tip: Romantickou a jemnou atmosféru vystihneš nejvěrněji pomocí akvarelových barev, které dodají tvé malbě osobitý ráz.

Dauhá

Kdysi malá rybářská osada, dnes moderní prosperující město, které tě ohromí moderními stavbami i historickými budovami. Zajímavá architektura či barevné kreace městských trhů okouzlí nejednoho umělce. Stačí krátká prochází ulicemi a tvá mysl bude plná nových podnětů.

Náš tip: V rámci obměňování různých technik si můžeš vyzkoušet podobu města zpracovat ve formě komiksu pomocí speciálního setu.

Benátky

I jedno z nejkouzelnějších míst na naší planetě se ocitlo na našem seznamu. Nekonečné uličky vodních kanálů, na kterých se dá plavit v gondole a vychutnávat si tu romantickou atmosféru. Bohatá architektura a tajné zákoutí čekající na své objevení ... Pokud k tomu přidáš obecné kouzlo takových míst večer, když zapadá slunce, není možné, aby si tě někde na těchto místech nenašla múza.

Náš tip: Celou podkladovou plochu pokreslit barevnými pastelkami, na které následně nanes tuš. Když máš pokrytý celý výkres, počkej, dokud tuš vyschne. Pomocí dřevěného dřívka můžeš do suché plochy pokryté tuší rýt, přičemž na seškrábání místech se objeví pastelový podklad. Tímto se ti podaří vytvořit nevšední a zajímavé benátské prostředí.

Havana

Hlavní město Kuby tě jistě zaujme už na první pohled. Díky jeho rozdělení na tři části máš možnost vybrat si, jaký typ města chceš vidět. V moderní předměstské čtvrti můžeš zažít moderní architekturu, která tě zaujme svým provedením. My ti však doporučujeme hlavně Starou Havanu, kde se dokážeš přenést v čase do minulosti. Nádherné stavby zaujmou nejen barevnými skvosty, ale i stavebními kreacemi, které tě ohromí.

Náš tip: Udělej si doma malou Havanu pomocí sady na malování kamenů. 

Kapské Město

Hory a moře na jednom obrázku? Proč ne. I takové pohledy ti nabídne Kapské Město. Moderní budovy, na kterých pozadí se ční vysoké hory. Co lépe nabudí mysl umělce než tyto rozmanité pohledy. Ulice zalité barvou, ulice, na kterých najdeš pomalované budovy či ulice, při kterých si myslíš, že už ani nejsi v Africe – to vše najdeš v tomto výjimečném městě.

Náš tip: Co může být hezčí, než zachytit rozmanitost Kapského Města na plátně. My ti k této činnosti doporučujeme olejové barvy, které se postarají o dokonalý zážitek z malování.

Dubrovník

Toto je město, ve kterém historie pronikne do každé tvé buňky. Prastaré budovy, uličky, které vypadají jako z pohádky a chladný mořský vítr ve vlasech. V tomto městě najdeš vše, co nabudí tvou mysl. Jestliže věnuješ jediný den procházkám uličkami, musíš si vyhradit týden na zpracování všech dojmů. Mnoho klášterů, paláců a fontán, které zde najdeš, ti pomohou rozjet fantazii naplno.

Náš tip: Při zachycení tohoto nádherného města a jeho rozmanitých uliček se spolehni na umělecký pastel, kterým vytvoříš unikátní barevné variace.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
ZDI3MzIxM