Tvoření eliminuje stres! Dostaňte do pohody sebe a svou rodinu i v domácí karanténě. Řekneme vám jak na to

22.03.2020

Tvoření eliminuje stres! Dostaňte do pohody sebe a svou rodinu i v domácí karanténě. Řekneme vám jak na to

Karanténa může být stresující nejen pro vás, ale i pro děti. Naučte je správně trávit čas a i v nepříznivé situaci najít něco dobrého. Máme pro vás další skvělé tipy na tvoření.

Víte, že umění léčí? Léčení prostřednictvím umění je jednou z nejstarších kulturních praktik ve světě. Tvoření obecně vytváří prostor k vyjádření svých emocí, frustrace, ale i názorů. Příznivé účinky tvoření nezávisí od dovednosti nebo talentu člověka.

Nedávná studie na Drexelové univerzitě ukázala, že již po 45 minutách umělecké tvorby se zúčastněným snížila hladina stresu. Skvělé, že? :)

Zabavte se v karanténě s našimi tipy na tvoření a dostaňte do pohody sebe i svou rodinu:

Experimentujte s barvami


Vyberte ty odstíny akrylových barev, které vás v té chvíli osloví. Kombinujte je, spojujte. Použijte různé materiály. Zaměřte se jen na tvoření s nimi, klidně i bez konkrétní myšlenky. Svému mozku tak konečně dovolíte vypnout. Vychutnejte si moment jednoduchého bytí. Stejně s dětmi bude toto experimentování s barvami zábavné. Strávíte spolu hezké umělecké chvilky a karanténa se hned bude snášet o něco lépe.maluj proti stresu

Vizuální vděčnost

Co kdybyste vytvořili deník, ve kterém byste vizuálně vyjádřili vděčnost? Zvláště v tyto dny, kdy nás všechny trápí Corona virus, je důležité uvědomit si, za co všechno můžeme být vděční. Tyto myšlenky přetvořte do koláže z fotografií, kreseb, obrázků, výstřižků. Připomeňte si radosti života, udržte nápad i prchavý moment, abyste se mohli k němu opět vrátit. Své děti rovněž naučíte vděčnosti.


art journal

Malování na kamínky

Veselý a zábavný způsob, jak malovat a zároveň mít doma i kousek přírody. Když se budete vracet z nákupu, přineste si domů pár kamínků a zkuste s dětmi na ně malovat. Zaručeně je to zabaví a uvolní. Dokonalá dynamická aktivita, která zabaví i dospělé.

Cestujte na papíře

Připravte si s dětmi uměleckou aktivitu Cestování na papíře. Každý z vás si připraví zemi, kterou by chtěl navštívit. Potom namalujte to, co se vám na konkrétní zemi líbí.  Díky aktivitě se děti naučí vizualizovat si cíle. Malby si můžete připnout na ledničku nebo společnou nástěnku.


cestování na papíře

Malujte si mandaly

Eliminujte stres s mandalami. Mandalu si můžete spolu vytvořit nebo vymalovat v omalovánce. Mandaly jsou plné tvarů, barev a je to výborný nástroj na odlehčení stresu. Navíc zvládnou to všichni - umělci i neumělci. Tyto barevné tužky ze speciální edice si děti zamilují.


jak namalovat mandalu


Tak. To bylo několik tipů na dnes. Vyzkoušejte je s dětmi a dejte nám vědět, který z nich se vám líbil nejvíce.

PS: Pochlubte se nám s tím, co doma tvoříte. Označte nás na fotce v stories na Instagram hashtagem #artmiechallenge.

Krásný kreativní den,

Janka

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NWQxNGJkY