U produktů da Vinci mluvíme vždy o ruční výrobě a vysoké kvalitě. Jak to tedy v jejich dílnách vypadá? Pojďte se podívat s námi ...

22.10.2020

U produktů da Vinci mluvíme vždy o ruční výrobě a vysoké kvalitě. Jak to tedy v jejich dílnách vypadá? Pojďte se podívat s námi ...

Společnost da Vinci je považována za jednoho z nejlepších výrobců uměleckých štětců na světě. Díky výrobě přírodních i syntetických vlasů dokáže vyhovět všem druhům umělců. V dnešním blogu si přiblížíme, jak to při výrobě takových výjimečných uměleckých pomůcek vypadá.

Štětce z přírodních vlasů jsou vyráběny ručně, pomocí manufaktury. Syntetické štětiny dokáží vyrobit pomocí využití strojů. Proces výroby obou druhů štětců však začíná vytvořením svazku štětin štětce. Ten je svázán bavlněnou nití, vytvarovaný do potřebné podoby a následně vložen do kovové objímky.

Dovnitř se vlije lepidlo a na konstrukci se nasadí rukojeť štětce. Tvar štětce a správnost hrotu je u každého kusu kontrolována fyzickou osobou. Následuje tisk série štětce a specifických čísel. Na konec štětce směřují do skladu, kde se balí a odesílají odběratelům a umělcem.

Samozřejmě, při různých typech štětců, je postup poněkud odlišný. Při plochých štětcích procházejí štětiny lisem, který je vytvaruje do požadovaného tvaru.

V továrně da Vinci se vyrobí ročně více než 6 milionů štětců, které putují do všech koutů světa, aby našli domov u studentů, začátečníky i profesionálních umělců.

Mezi nejznámější produkt firmy patří štětec typu da Vinci Maestro, který je vybaven přírodním vlasem ze sobot sibiřského. Skladování přírodních vlasů vyžaduje dlouhodobý proces, během kterého jsou vlasy ošetřené, odmaštěné a několik měsíců se pění ve speciální místnosti.

Každý jeden kus, který firma ručně vyrobí v továrně v Německu, prochází přísnou kvalitou kontroly - po každé operaci při výrobě oprávněný člověk zkontroluje, zda je vše s produktem v pořádku. I díky této preciznosti dosahují štětce tak vysokou kvalitu.

Mezi štětci da Vinci najdeme produkty více typů, ve kterých si najde zálibu každý umělec.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
YWUwNTZkY