Co dělat doma během karantény? Máme tipy na domácí tvoření

25.03.2020

Co dělat doma během karantény? Máme tipy na domácí tvoření

Situace doma i ve světě se kvůli koronaviru v posledních týdnech výrazně změnila. Dotýká se nás všech - naší práce, přátel, a hlavně rodiny. V tyto dny je moudré zůstat doma. Ze všeho nejdůležitější je udržet sebe a okolí v pohodě. Proto vám nabízíme kreativní tipy s nimiž i my z ARTMIE aktuálně trávíme čas doma.

pouring medium kreul

Dávka tekutého optimismu na plátně

barvy na textil artmie

Kouzlení s barvami na textil

Možná vás už déle láká vyzkoušet malování na textil. Přichází jaro, která je ideálním obdobím k osvěžení šatníku. Vezměte několik barev na textil, štětec, oblíbené tričko a pusťte se do malování. Pro menších tvorivcov je tu i dětská barva na textil, která se dá bezpečně nanášet rukama a přinést spoustu barevné zábavy.

Vyzkoušejte dekupáž

Ozdobte si domácnost pomocí dekupáži a dotáhněte design domova podle svých představ. Nyní je na to správný čas. Možná se už dávno chystáte ozdobit ty prázdné dózy od kávy pomocí ubrouskové techniky. Nebo si vyrobte barevnou šperkovnici, která skryje všechny vaše poklady a přinese stolku vytoužený řád. Pohled na vlastnoručně vyrobené předměty vám navíc dodá dávku optimismu a pohody.

olejove barvy solo goya

Štětec, barvy a váš vlastní svět inspirace

Stovkami vědeckých studií bylo prokázáno, že barvy ovlivňují naši náladu. Proto se jim v tyto dny pokuste oddat co nejvíce. Představte si pocit, jak si z tuby vytlačujete na plátno svůj oblíbený odstín a vstupujete do vlastního světa nekonečných možností mixování akrylových, olejových či akvarelových barev. A pak slastně tento odstín nanášíte na plátno, či uměleckou čtvrtku. Soustředění myšlenek na detaily pomůže zapnout ve vaší mysli mód oddechu a po takové hodině malování každý den se budete cítit podobně, jako po dovolené v exotice.

slupovaci barvy na sklo mucki

Veselý pohled na svět za oknem s barvami na sklo

Pokud máte doma děti, určitě je jim v tyto dny obtížné vysvětlit, proč se s nimi nemůžete jít hrát na hřiště. Zkuste jim zpříjemnit pohled z okna s veselými odstíny slupovacích barev na sklo. Jsou stvořené pro citlivou dětskou pokožku a navíc, kdykoliv je můžete snadno a bez stop z okna sloupnout a přemístit na jiný hladký povrch.

blok papiru

Čas zavést si vlastní art journal

Situace s koronavirem v každém z nás vyvolává různé dojmy. Občas je potřebujeme dostat ze sebe ven. U nás v ARTMIE to zkoušíme různými tvůrčími způsoby. Pokud jste si v dětství vedli deníček, nyní vás možná osloví vyplňování tzv. journalu - bloku papírů, zápisníku, či celé tvůrčí sady, do které si můžete psát myšlenky, nápady, kreslit, malovat, zkoušet nové umělecké směry a zaznamenávat vše, co je pro vás důležité. Tento kreativní způsob trávení volného času je ve světě velmi populární a zaručeně zpříjemní i váš pobyt doma během karantény.

Zahrajme se na chameleona

Vezměte světoznámé fixy Chameleon a pusťte se do tónování omalovánky nebo vytvořte vlastní ilustraci, či komiks. Možná bude váš výtvor zanedlouho zdobit strany úspěšné knihy. Tyto fixy mají v oblibě designéři i architekti. Přidejte k ním umělecké pero, nebo sadu na skicování a zaplňte papír svou fantazií.

Když se nad tím zamýšlím, o dalších možnostech tvoření doma bych mohla psát asi donekonečna. Všechny z těchto myšlenek se mi spojují s velkou motivací a radostí. I proto se pokusím přinést vám již brzy další tipy, jak si poradit s depresí během karantény. Zůstaňte doma, vitamínujte, hledejte v sobě Picassa či Rembrandta a hlavně myslete pozitivně.

Těším se na vás v dalším blogu.

vaše Inga

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline ekologické barvy europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na dřevo malování na hedvábí malování na kámen malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodné štětce přírodní barvy přírodní ekologické barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka udržitelnost uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice životné prostředí známý umělec Gerhard Richter
MmFkOGUw