Jak mi batikování změnilo černobílý svět

18.07.2017

Jak mi batikování změnilo černobílý svět

Jste umělec, který by chtěl posouvat své kreativní hranice? V tom případě je pro vás batikovací barva perfektní. S ní si můžete vytvořit originální vícebarevné kreace, a to zejména díky japonské technike shibori.

Předtím, než za sebou zavřete dveře a ponoříte se do světa umění, představíme vám batikovací barvu, spojenú s unikátní japonskou technikou "shibori". Tá spočívá v tom, že vytváříte jedinečné barevné vzory, jako jsou ložní prádlo, ložní prádlo z polštářů, ubrusů nebo trička. Vytvoření těchto kreácií je v zásadě jednoduchá, ale výsledný efekt je kouzelný.

Pokyny pro vytvoření výjimečných výtvorů pomocí batikovací barvy na textil KREUL Javana Batik:

1. Do nádoby nalejte 6 litrů vody. Minimální teplota musí být od 50° C do 95° C. Pak přidejte batikovací barvu a míchejte, dokud se barvivo ve vodě nerozpouští.

2. Než začnete tvořit, musíte si vzít suchý, čistý hadřík bez skvrn.

3. Látka se může vázat nebo poskladat nebo šít dohromady, a pak namočte do vody.

4. V ní ji nechte působit po dobu 1 hodiny. Teplota vody musí být za všech okolností ustálená, aby byl odstín jednotný. Doporučujeme použít teploměr, se kterým ji budete moct měřit.

5. Po 1 hodině si látku můžete vybrat a nechat uschnout. Konečný výsledek vás okouzlí.

Batikovací barvu na textil KREUL nájděte >>TU<<

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
ZWM4ZT