Barva roku 2019 | na plátně i na teniskách

24.02.2019

Barva roku 2019 | na plátně i na teniskách

Výběr barvy roku 2019 je už dávno za námi. Co říkáš na korálovou barvu? Korálové odstíny se vyznačují živostí a optimismem, jsou plné radosti a něžnosti - minimálně pro mě, a to miluju černou. Proč je barvou roku 2019 právě "Living coral" s číslem 16-1546? Jak kombinovat barvy?

Pantone se inspirovalo korálovými útesy, které poskytují útočiště mořskému životu. V uměleckém pojetí by nás barva roku - korálová barva měla zahrnout teplem a energií. Nevím jak ty, ale já tomu věřím. Korálová barva se výborně kombinuje. Příjemně působí na stěnách i na doplňcích. 

Představuji si korálové barvy na malířském plátně, na akvarelovém papíře, na šatech ženy, kterou maluješ, na západu slunce malovaném měkkým pastelem. Hned mám chuť chytit své akvarelové barvy a trochu se s tou korálovou pohrát. Najdi i ty ty své, jestli tam nenajdeš nějakou korálovou a zkus s ní něco vymyslet. (Těším se na všechny komentáře s obrázky)

koralová akvarelová barvakoralové odstíny

Jaké odstíny korálové míchat? 

Odstín oranžové se zlatavým podtónem se podle mě bude krásně vyjímat na různých abstraktních obrazech spolu se zlatou metalickou barvou, se svěží bílou, ale i se zemitými tóny - například na textiliích. 

Tip: vyzkoušej i malování na boty - o chvilku je tu jaro a korálová barva určitě k jaru ve svých jemnějších odstínech patří. 

Umělecký požitek nabízí i spojení korálové a tyrkysové. Stačí se inspirovat přírodou. Nebo jen míchej umělecké barvy na paletě, dokud nenajdeš to správné spojení. Odstíny této živé barvy si mě získaly na hedvábném podkladu. Hedvábný, ručně malovaný korálový šátek bude skvělým doplňkem. Už se těším, jak se s ní budu procházet se zmrzlinou v ruce a obrovskými brýlemi. 

Zde máš i několik obrázků, kterými se při tvorbě s korálovou barvou můžeš inspirovat tak jako já. Možná budu letos za blázna a korálová barva nebude jen na plátnech, ale na všem, co mi dovolí pomalovat. (Hehe)

odstíny korálovébarva roku 2019

korálová na botáchkorálový šátekkorálový šperk

Doufám, že jsem tě dnes korálově nadchla...

Janka

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
Y2RkZ