A čím že to vlastně kreslím?

05.06.2017

A čím že to vlastně kreslím?

Za pár dní tu máme léto a možná uvažuješ, že si vezmeš skicák a budeš kreslit kytičky někde venku. A mám pro tebe tip, pokud jsi stejný lenoch jako já a nebaví tě stále strouhat pastelky, zkus pera Sakura od firmy Pigma Micron

Perům PIGMA Micron jsou už dlouhá léta věrní mnozí designéři, vědci, archivátoři, různí umělci, nadšenci manga maleb, různí kreslíři, ilustrátoři a hobby nadšenci. Využívají se i jako technická pera.

 

Dlouho jsem tvořila obyčejnými linery od Centropenu. Ale v detailech, které umí pera Micron se to nedá srovnat. Velikost nejtenčího hrotu je totiž šílených 0,25 mm. (A to mi ten nejtenčí o rozměrech 0,20 mm stále chybí)

 

 

Všechna pera využívají archivační inkoust, který ti zaručí stálost barvy i za 100 let. Ne že bych ti zrovna tohle mohla zaručit, ale zatím mi ani jedna kresba nezbledla…  (Což u linerů říci nemohu)

Taky ještě musím vyzdvihnout životnost hrotů. I když používám výkresy, které nemají zrovna hladký povrch, hroty per se stále tváří jako nové.

Už jsem po Micronech pokukovala delší dobu, ale v ČR nebyl žádný dodavatel. Poprvé jsem na mě narazila na www.malirske-platno.cz. Samozřejmě jsem neváhala a ještě ten samý týden jsem je měla doma. 

ZDE
máš odkaz na 6-ti dílnou sadu

A pokud už nejsi tak úplně začátečník a víš, co znamená Zentangle, koukni
TADY

 

Katka

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NzlmYTQz