S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

ZBOŽÍ V AKCI


Sant Franiel

 

 

Sant Franiel

 

Jsem samouk pocházející z Hradce Králové. Umění jsem se začal věnovat v 18 letech, kdy jsem se začal připravovat na uměleckou školu, ve které jsem nakonec vydržel jen první semestr. Rozcházelo se to s mou představou, co od umění očekávám a od té doby maluji doma, zavřen ve svém ateliéru.

 

Místo hodin ve škole sedím doma a dějiny umění studuji na internetu a v knihách. Mezi umělce, kteří mě asi nejvíc ovlivnili, patří Hieronymus Bosch - při malování mojí verze Zahrady pozemských rozkoší jsem měl možnost studovat obraz víc do hloubky a všimnout si množství neuvěřitelných detailů, které do malby zakomponoval, což mě v mé tvorbě výrazně posunulo. Dále obdivuji i Vincenta Van Gogha a dá se říct všechny impresionisty, díky kterým si uvědomuji důležitost harmonie barev. Neopomenu ani Williama Turnera, Ivana Aivazovského a jiné představitele romantismu, kteří mi ukázali podstatu pravé krajinomalby a nutnost zpracování nebe.

 

Ze současníků uvedu především Paula Bonnera, Zdzisława Beksińského a Jakuba Różalského, kteří vkládají fantaskní elementy do realistické malby a jsou mi velkou inspirací v mém osobním stylu.

 

Svou tvorbu směřuji převážně k post-apokalyptické tématice. Snažím se vytvořit model reálného světa očima přežívajícího umělce, který maluje scenerie zničeného okolí, v němž žije. Umělce, jenž do svých obrazů vkládá prvky fantazie a střípky vlastních vzpomínek. Jeho plátna jsou pro něj jediným útěkem od reality. Reality, ve které nezažívá nic jiného než bídu, hlad a zoufalství.

 


V případě, že máte zájem dozvědět se více o výtvarných aktivitách a tvorbě Sant Franiela,navštivte jeho internetovou stránkuhttp://santfraniel.webnode.cz/ nebo https://www.facebook.com/SantFranielArt/

 

UKÁZKY TVORBY

 

 


OGQwZmY2Y