S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 173 Kč
skladem

Galerie UMĚNÍ / Lubomír Stejskal

 

Lubomír Stejskal

 

Maluji od včasného mládí někdy s delšími přestávkami, když bylo zle. Ale stále mě to hnalo něco tvořit.


V mládí jsem dva roky chodil do lidové školy umění u profesora Skácela, a ten se mě velmi pozorně venoval a i domů me navštevoval. Jenže mě stále zrazoval od detailního prokreslování, a tak mě to přestalo bavit.


Šel jsem si svoji cestou zaslepen jedinou vizí, a tehdy nedostupné informace o tom co chci, jsem si pokroutil ve vlastní styl. Rodiče neměly na olejové barvy, a tak se mi splnil sen pri první vyplatě, kdy jsem si je šel koupit. Má radost dlouho netrvala, jak můj táta v přeplněném bytě zjistil že jim to smrdí, a tak mi to zakázal. Hledal jsem cesty jak se vysvobodit a po nejaké době jsem nekolik let střídal podnájmy, než jsem si koupil na dluh maličký domeček. Ale byl můj a svoboda v tvorbě. Víc jsem nepotřeboval.


V lednu 2001 domek zachvátil požár bez pojištění. Naštěstí plno velmi dobrých přátel priložilo ruce a i peníze k dílu a po třech měsících úporné dřiny a vyčerpanosti se kolaudovalo. Od té doby také všechny děti zůstali u mě a nějaké roky bylo potřeba vše přizpůsobit obživě rodiny.


Poslední roky již konečně mám naprostou volnost v malování, a tak věřím že se každý rok zdokonalím a vylepším svůj zatvrzelý styl. Plně mě to uspokojuje a je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne. Mám v těch obrazech svoji duši.


Miluji své děti a svůj život, i když je skromný. Miluji květiny a zvířata a mám rád turistiku.

 


V případě, že máte zájem dozvědět se více o výtvarných aktivitách a tvorbě Lubomíra Stejskala, navštivte jeho internetovou stránku: www.obrazystejskal.cz


UKÁZKY TVORBY

 

 

 


ZmMyMjMwZ