Martin Horečný

 

 

Martin Horečný

 

Martin se narodil a vyrůstal v Prešově (Slovensko). V roce 1995 absolvoval Univerzitu P.J. Šafárika v Košicích, Pedagogickou fakultu v Prešově v aprobací Výtvarná výchova-Dejepis.V letech 1997-1998 vyučoval estetiku a dějiny umění na SOŠ v Snine. V období let 1995-2007 působil jako výtvarný pedagog na ZUŠ ve Snině. v roce 2000 ukončil rigorózní studium na Prešovské univerzitě v Prešově a byl mu udělen titul PaedDr.

 

Martin pochází z učitelské rodiny a sám je vedle svých uměleckých aktivitách kvalifikovaný výtvarný pedagog. Studenti pod jeho vedením získali mnoho ocenění na mezinárodních soutěžích a mnozí dnes studují na univerzitách a akademiích s uměleckým zaměřením.

 

Autor pracuje s poměrně velkými formáty, objektem jeho zájmu jsou abstraktní i figuratívne kompozice s využitím kresby, malby a kombinací techník. Často využívá struktury a textury.

 

Martin dosud vystavoval na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku a ve Velké Británii. Take se podílel na několika mezinárodních plenéru a sympoziích. V letech 2007-2010 žil, tvořil a vystavoval ve Velké Británii.

 

V případě, že máte zájem dozvědět se více o výtvarných aktivitách a tvorbě Martina Hořečného, navštivte jeho internetovou stránku: www.art2you.sk

 

UKÁZKY TVORBY

 


OTgwY2Zl