S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Vyrob si: Velikonoční vajíčko s překvapením

06.04.2022

Vyrob si: Velikonoční vajíčko s překvapením

Velikonoční vajíčka jsou jedním z hlavních témat příprav na tento svátek. Určitě se shodneme na tom, že jsou dekorací, která nesmí chybět v žádné domácnosti. My jsme si dnes pro tebe připravili postup, podle kterého si můžeš vytvořit vajíčko s překvapením, které jistě potěší nejen děti, ale i dospělé.

Pro začátek potřebuješ kartonové vajíčko, které je vyrobeno pomocí paper mache techniky. Takové vajíčko je skvělým základem pro různé dekorační techniky, kterými si můžeš ozdobit interiér.
V prvním kroku si vajíčko namalujeme. Použít můžeš ekologickou barvu Nature Kreul, která je šetrná k přírodě.

vajíčka paper machePhoto: Cchobby.com

Jelikož vajíčko zdobíme pomocí fólie, předpřipravíme si jej nanesením lepidla na dekupáž. Připravíme si metalické a transferové folie, pomocí kterých budeme vajíčko zdobit. Z průsvitné části si odstřihneme design, který se nám líbí a odstraníme ochrannou vrstvu.

velikonocni zdobeniPhoto: Cchobby.com

Pomocí dřívka nebo tvrdého nástroje protlačíme motiv na okraj velikonočního vajíčka.

velikonocni tvoreniPhoto: Cchobby.com

Nyní odstraníme vrchní část folie.

Tip: Pokud máš pochybnosti, zda postupuješ správně, na zadní straně obalu metalické fólie je přesný a jednoduchý fotopostup. :)

velikonocni vajickaPhoto: Cchobby.com

Pomalu přilož fólii na obvod vajíčka a pořádně přetři dřívkem. Fólii opatrně stáhni dolů. Pokud si postupoval správně, části fólie by měly zůstat na obvodu vajíčka.

vajíčkoPhoto: Cchobby.com

Velikonoční vajíčko si takto můžeš ozdobit opravdu různými způsoby. Ať už necháš jednu stranu světlou nebo vajíčko rozdělíš jiným způsobem, stále ho můžeš ozdobit pomocí fólie tak, jak jsme si ukázali. Při malování si můžeš pomoci také malířskou maskovací páskou.

paper mache vajíčkoPhoto: Cchobby.com

Když už máme celé vajíčko ozdobené, stačí vzít pár dobrot, uložit je dovnitř a velikonoční vajíčko položit na své místo.

VelikonocePhoto: Cchobby.com

Doufáme jen, že jeho zdobení si vychutnáš stejně jako to, co do něj ukryješ.
Vidíme se při dalším tvoření!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy
ZmVkYT