S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Vyrob si: Velikonoční vajíčka se třpytkami

11.04.2022

Vyrob si: Velikonoční vajíčka se třpytkami

I dnes jsme si pro tebe připravili nápad na jednoduché velikonoční tvoření, kterým si můžeš vyplnit kreativní chvíle.

Už dávno neplatí, že mezi velikonočními dekoracemi najdeme jen vajíčka zdobená voskem. V současnosti je dostupných mnoho pomůcek, dekorací a technik, ze kterých můžeš při tvoření čerpat. A protože bychom rádi přidali něco do kapsy nápadů, přinášíme ti dnes zdobení velikonočních vajíček pomocí třpytek!

tvoření dekorace na VelikonocePhoto: Cchobby.com

Na začátku bylo vajíčko… nebo slepice? No, tuto otázku raději přenecháme odborníkům a budeme se věnovat vajíčku, která potřebujeme při tvoření. Samozřejmě, můžeš si zvolit to přírodní, nicméně, my raději sáhneme po dřevěném, se kterým není třeba zacházet v rukavičkách. Snadno se pracuje i s polystyrenovým, které si můžeš rovnou po ozdobení vložit do květináče ke květům. :)

dekorování velikonočního vajíčkaPhoto: Cchobby.com

Na začátek si můžeš na vajíčku poznačit vzdálenost, do které bude sahat barva. Při tomto doporučujeme použít maskovací pásku, kterou můžeš po namalování vajíčka bezpečně odstranit. (Samozřejmě, si můžeš vajíčko namalovat i celé a zdobit vločkami a třpytkami jen jeho určitou část.)

VelikonocePhoto: Cchobby.com

Z úcty k přírodě se snažíme tvořit ekologičtěji – i proto jsme si vybrali k dekorování barvy Nature Kreul, které jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí.

ekologická barvaPhoto: Cchobby.com

Po zaschnutí barvy budeme pracovat s lepidlem na dekupáž. To stačí natřít na vybranou plochu. Vločky ti doporučujeme nasypat na papír, kde je můžeš nabírat po jednom kousku. Na konci můžeš třpytky znovu přetřít lepidlem.

velikonoční tvořeníPhoto: Cchobby.com

Krása této dekorace nespočívá jen v její jednoduchosti, ale také v možnostech a barevných kombinacích, které můžeš na vajíčkách vytvořit. Stejně tak si můžeš vybrat i metalické vločky, které dodají velikonočním vajíčkům zajímavý vzhled.

velikonoce dekoracePhoto: Cchobby.com

Doufáme, že jsme v tobě právě probudili tvořivého ducha, který tě dovede k mnoha kreativním chvilkám. Nezapomínej, že svá díla nám můžeš ukázat iv naší facebookové skupině, kde jimi potěšíš nejen nás, ale také tisíce milovníků umění.

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Lefranc & Bourgeois akrylová barva Pentart akrylová fixa akrylový popisovač akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování ARTMIE ateliér Banksy barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton božský řez COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy ekologické malování European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy fotorealismus freska Gerhard Richter Gesso háčkování heavy body hedvábí historie hustota akrylových barev impasto Inktober Inktober Artmie Jackson Pollock jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak namalovat růži jak zabavit děti během karantény jarní malování kaligrafie karanténa Koh-i-noor korálky korálová barva křídová barva krok za krokem kufříkový stojan kulatý štětec kvíz lak linoryt Liquitex lití akrylových barev Louvre makramé malované nádobí malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi malování v přírode markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování modrá barva Molotow mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž papír pasparta patina Pigma Micron planner plátno plátno na lepence plenér popisovače na sklo a porcelán pouring pouring médium přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil Sakura šeps sítotisk sketchbook journal Snazaroo Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle špachtle ARTMIE sprej St. Petersburg štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl techniky malby tekuté křídy terpentýnový olej transfer tužka tvar štětce uhlík umělci umělecké techniky umělecké termíny umělecké tipy umělecké výrazy umělecký štětec umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy životní prostředí zlatá barva zlatý řez
YTNhNWY3