S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Vyrob si: Květy z krepového papíru

30.05.2022

Vyrob si: Květy z krepového papíru

Květy jsou jedním z nejvděčnějších námětů k malování a kreslení. Ve váze vypadají nádherně, ale mnohem víc jim to svědčí uprostřed sluncem zalité louky. A aby na té louce mohli zůstat, dnes ti ukážeme, jak si vyrobit z krepového papíru jejich nádherné dvojníky.

Papírové květiny jako dekorace

Ať už se rozhodneš položit si je na poličku, nebo je uložíš do vázičky, papírové květy budou příjemnou dekorací připomínající teplé slunečné dny. Ale dost už květnatých popisů, pusťme se do tvoření

Jak už určitě víš, nejdůležitější částí našeho tvoření bude krepový papír. Na naší stránce najdeš několik druhů a barev, jejichž výběr necháme na tebe. :)

kvetina z krepoveho papiruPhoto: Cchobby.com

K výrobě květiny potřebujeme:

- polystyrenovou kuličku
- barevné krepové papíry
- drát (dlouhý 30 cm)
- nůžky
- lepidlo nebo tavnou pistoli

Pro začátek si z krepového papíru vystřihneme: 4 x barevný okvětní lístek, 1 x proužek na tyčinky (na obrázku žlutý), 1 x zelený ovál pro obalení kuličky, malou hvězdičku (může mít 8 ramen - jako na obrázku) a zelený proužek dlouhý 30 cm.

komponenty na kvetinyPhoto: Cchobby.com

Po vystřižení všech částí vezmeme polystyrenovou kuličku, kterou napíchneme na konec drátu. Ovál z krepového papíru natáhneme tak, aby vytvořil kroužek, který přilepíme na kuličku. Na jeho vrch, přesně naproti stonku, přilepíme pomocí lepidla hvězdičku.

lepeni na kulickuPhoto: Cchobby.com

K vytvoření tyčinek potřebujeme krátký proužek, který z jedné strany rozstříháme. Spodní část přilepíme kolem stonku pod kuličkou.

Tip: Při práci můžeš využít lepidlo nebo tavnou pistoli, která se někdy hodí víc.

vyroba papirovych kvetinPhoto: Cchobby.com

Na podložku si nastříháme drobné části krepového papíru, které využijeme k ozdobě pístků.

strihani papiru na dekoracePhoto: Cchobby.com

Pístky (na obrázku žluté) nejprve namočíme do lepidla, a poté přikládáme k nastříhané hromádce do té doby, než se nám na konce nenalepí požadované množství papíru.

lepeni okrasnych listkuPhoto: Cchobby.com

Nastříhané lístky z krepového papíru si poskládáme tak, abychom vytvořili záhyby (jako harmoniku).

Tip: Po záhybech můžeš přejít pevněji, aby drželi tvar.

kvety z krepoveho papiruPhoto: Cchobby.com

Ve středu okvětní lístek natáhneme, aby získal vypouklý tvar.

Tip: Krepový papír dokážeš pohodlně vytvarovat pomocí rukou (jako na obrázku).

lupeny z krepoveho papiruPhoto: Cchobby.com

Dalším krokem při výrobě květin z krepového papíru je přilepení jednotlivých lupenů ke zbytku květu. V této fázi jsme místo lepidla použili tavnou pistoli, která schne rychleji.

lepení lupenuPhoto: Cchobby.com

Nakonec použijeme dlouhý zelený proužek, který jsme si odstřihli na začátku. Tím nejprve oblepíme dolní část hlavičky květu na místě, kde začínají lupeny. Potom postupujeme směrem dolů a oblepujeme stonek až do konce.

lepení papíruPhoto: Cchobby.com

A je to! První papírová květina je na světě! Nyní ti zbývá vyrobit pár dalších, aby nebyla ve váze sama. A výsledná dekorace může vypadat i nějak takto:

krepový papírPhoto: Cchobby.com

Výroba papírových květin je jednoduchou činností, do které můžeš s radostí zapojit i menší členy domácnosti. Věříme, že ti v každém počasí vykouzlí úsměv na tváři.
Tak rychle do tvoření!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy
MTNlM