S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Menu

 

Nahlédněte spolu s námi do Kreul továrny

15.09.2022

Nahlédněte spolu s námi do Kreul továrny

Dnes spolu nahlédneme do velmi zajímavé továrny v Německu. A co jiného by v ní vznikalo, než naše milované barvy od značky Kreul. Proto se dnes vydáme na výlet, během kterého poznáme zázračné procesy vytváření barev…

Jen pár desítek kilometrů za českými hranicemi se nachází nenápadné městečko Hallerndorf. Na jeho okraji, v pár budovách, se rozléhá první a nejstarší německá továrna na barvy. U nejmodernějšího zařízení lze jen stěží odhadnout, že se barvy Kreul vyrábějí již od roku 1838.

kreul-tovarnaPhoto: Kreul.de

Vše začíná u receptů…

Tak jako ta nejlepší jídla, i barvy mají své specifické recepty, podle kterých jsou vytvářeny. Každý odstín se skládá z jiných poměrů, které musí být naprosto přesné. Při spojení a smíchání přísad, se zkontroluje, zda má barva správnou viskozitu a odstín. Pokud je vše v pořádku, odebere se vzorek, který putuje do laboratoře. Teprve po zkontrolování a ověření vzorku se barva naplňuje do lahví.

Přestože se při míchání barev používají staré receptury, procesy v továrně jsou plně automatizované. Lahve začínají svou cestu úhledně seřazené na dopravním pásu. Nejprve přecházejí pod plničku, která je napustí barvou, poté jsou automaticky zašroubovány a na obaly se nalepí etiketa. Na konci pasu jsou láhve seřazeny a sbaleny do krabic, ve kterých putují přímo k nám.

lepeni stitku na barvyPhoto: Kreul.de

Značka Kreul má však v nabídce barvy různých konzistencí. A právě nejmodernější stroje jsou zárukou toho, aby se láhve naplnily jednoduše u velmi tekutých barev, jako jsou barvy na hedvábí, až po husté barvy (impasto), mezi nimiž najdeme i prstové barvy Mucki.

plnení barevPhoto: Kreul.de

A takto se s Kreul barvami mohou bavit i ti nejmenší:

Doufáme, že se ti výlet do továrny na barvy líbil a už se poohlížíš, po kterém odstínu prstových barev sáhneš nejblíže. Vidíme se při příštím výletu!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

M2Q2MTZ