Unikátní snímek olejomalby z filmu Loving Vincent

19.04.2017

Unikátní snímek olejomalby z filmu Loving Vincent

Do kin přichází mistrovské dílo s názvem Loving Vincent, který je o nikom jiném, než o velkolepém umělci Vincentovi Van Gogh. My jsme se podívali do výstavního stánku Royal Talens - největšího sponzora filmu. Pro vás jsme odtud získali unikátní záběr z originální olejomalby, kterou jen tak někde neuvidíte!

Již brzy spatří světlo světa dlouho očekávaná filmová novinka s názvem Loving Vincent, která je známá hlavně svým netradičním ztvárněním. Věděli jste, že každá sekunda ve filmu představuje 12 namalovaných obrazů? A protože délka filmu je 80 minut, tak to spolu vychází na 57 000 obrazů, což je něco ohromující. Obrazy překreslovaly desítky a desítky umělců do animací s použitím olejových barev Van Gogh. Ty totiž vznikaly z děl známého umělce. Možná si říkáte, že něco takového trvá velmi dlouho a na výrobu je to téměř nemožné, avšak opak je pravdou a všichni tito malíři na tom pracovali nejeden pátek. "Tato technika obkreslování se nazývá rotoscoping ai když se už využívala dříve, v takovém rozsahu snad ještě představeny nebyla", s úsměvem nám vysvětluje umělec od malířského stojanu a dále se soustředí na svou malbu.

Největším sponzorem Royal Talens Nejpoužívanější kolekce produktů Van Gogh, za kterou Royal Talens stojí, je hlavní spotřební materiál při tvorbě 1. malovaného filmu v historii. Tato nizozemská společnost dotovala celý projekt stovkami tub olejových barev. Jako největší sponzor se Talens zhostil i světové výstavy uměleckých potřeb v německém Frankfurtu a přinesl tam i originální rozpracovanou olejomalbu přímo ze studia, spolu s umělcem.

Vincent Van Gogh Významný světový umělec, který zemřel před více než 125 lety se proslavil hlavně díky svému posekanému uchu. Jeho malby ukázali světu kousek z jeho života, čeho se chytila Dorota Kobiela, která se ve spolupráci BreakThru Films a Trademark films rozhodla vložit veškerou svou energii do tohoto projektu. Ten měl stát 40 000 liber, které se měly využít na zaplacení umělce, či tvorbu speciálně upravených ateliérů. Naštěstí se však vybralo financí více a konečná částka se odhadla na více než 53 tisíc liber.

Premiéra filmu  v Česku je naplánována na 12. 10. 2017. Na tuto novinku se můžete naladit následujícím trailerem Loving Vincent.

Trailer k filmu: 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NTFhOGUxM