6 tipů pro ateliér plný harmonie a svobody

11.10.2018

6 tipů pro ateliér plný harmonie a svobody

Umělecké studio či ateliér nepotřebuje jen dostatek přirozeného světla a dýchající místnost. Prostor, který nás obklopuje, je možné vyplnit barvami a předměty, které nám přinesou příjemné pocity.

Obecně se mluví o tom, že štěstí je možné nalézt v samém sobě ... co když vám ale řekneme, že částečky štěstí vibrují kolem vás, ve vašem prostředí a vy si kousek z něj můžete uchytit? :) Objevte ve svém ateliéru estetično, které vám pokaždé přinese radost a chuť tvořit:

 

Pohrajte si se světlem

Světlo má velký význam. Pokud se ráno probudíte do slunečného dne, vstanete s lepší náladou jako je to u těch zamračených ránech. V ateliéru proto zvolte světlý nábytek, zářivé barvy a žárovky, které dostatečně osvětlí celý prostor.

Objevujte materiály

Štětce, barvy a barevné plochy v uměleckém studiu působí přímo magicky. Neskrývejte to množství uměleckých potřeb, plátna, palety - ať jsou hrdostí vašeho ateliéru. Zobrazte toto množství tak, aby vám pohled na něj způsoboval radost. Zkuste malovat na sklo, pak výrobky oživte svůj umělecký prostor.

Uspořádání je důležité

Chcete docílit harmonii v prostoru, uspořádání předmětů je velmi důležité. Ideální je objekty uspořádat pomocí pravých úhlů. Takovým uspořádáním dodáte ateliéru soulad. Nemusíte věci vyhazovat jen proto, že je máte hodně, jednoduše je položte tak, aby bylo vše zorganizováno. Například několik malovaných keramických či hliněných nádob na jednom místě spolu se správným světlem dokáže nejeden kout ozvláštnit a zútulnit.

Roztomilý aspekt

Hravost je to, co mnohým uměleckým prostorům chybí. Víte, že pohled na roztomilé věci nám pomáhá soustředit se? Má to však ještě jednu obrovskou výhodu: umělci se musí vymanit z předstíraných představ a otevřít svou mysl. Právě hravost v tom může pomoci.

 

Bublinyyy

Občas každý z nás potřebuje připomenout, abychom věci nebrali tak vážně. Obohaťte prostor o něco zajímavého a inspirativní. Jistý umělec si ve svém studiu zavěsil hranol, který mu po prostoru rozptyluje duhu. Vytvořte si například optickou iluzi, vizuálně podmanivé dílo, pusťte do prostoru bubliny a sledujte tu hru barev.

Aspekt zeleně

Být v blízkosti zeleně na nás působí blahodárně. Cítíme svobodu. To je to, co umělec potřebuje. Snížíte hladinu stresu, budete tvořivější ... i rozkvétající květiny ve vás probudí cosi nového. Pořiďte si proto trochu zeleně, květin a užívejte si jiskřivou změnu.

Nebojte se se svým uměleckým koutkem experimentovat, zkoušejte, obměňujte a zjistíte, co vám sedí nejvíce, kdy se cítíte dokonale uvolnění a svobodní. :)

Vaše Janka.

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
M2I3NzIz