Jak zlepšit světlostálost obrazů?

20.07.2017

Jak zlepšit světlostálost obrazů?

Rozhodně se sami seba ptáte, jak pak bude váš obrázek vypadat za pár let. Jsou některé typy na zlepšení kvality struktury, nebo barv? Ano, jsou, a jeden z nich je světlostálost.

Světlostálost se liší od pigmentu k pigmentu. Díky moderní technice víme kvalitu pigmentu zlepšit. V současné době si můžete vybrat z tisíce různých pigmentů. To nám umožňuje nahradit tradiční pigmenty se střední odolnosti na světlo za vynikající syntetické pigmenty, který bez poškození vydrží na světle mnohem déle.

Světlostálosť výrobků značky Talens je uvedeno na baleních, štítcích a barevných grafech podle následujících symbolů:

+++ = svetlostále nejméně 100 let za muzejních podmínek

++ = svetlostále alespoň 25-100 let za muzejních podmínek

+ = svetlostále alespoň 10-25 let za muzejních podmínek

º = svetlostále alespoň 0-10 let za muzejních podmínek

Tyto stupňě odporu na světlo, musí být zkoušeny za muzejních podmínek.

Já osobně používám olejové barvy značky Van Gogh, kterých světlostálosť se pohybuje v rozmezí 90-100 let. Pigmenty jsou syté a jasné, dokonce i při míchání s barvami s nižší světlostálosti. Problémy se vyskytují při použití oleje k ředění barev, který svetlostálosť ovlivňuje.

Pokud míšate různe značky a kvality barev, a chcete, aby vaše pigmenty zůstávali stejné po delší dobu, doporučuji koupit terpentínový olej. Na rozdíl od lněného oleje udržuje barvy ve stejných odstínech delší časové období a bez zožltnutí Vše ale záleží na značce a kvalitě vaší olejové barvy.

Přeji vám hodně tvůrčích nápadů.

Vaše přítelkyně Sabína.

Olejovú barvu Van Gogh najděte >>ZDE<< a terpentínový olej Pebeo >>ZDE<<

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
MWY3MTJlOT