Provedeme tě světem šepsování

17.10.2016

Provedeme tě světem šepsování

Co je šeps, to ti vysvětlovat nemusíme. Dnes ti však pomůžeme lépe se orientovat ve světě šepsování.

 

Akrylový šeps vyniká ze všech šepsů nejvíce. Je velmi stálý a nežloutne. Nanáší se ve dvou vrstvách.

V naší nabídce je najdeš několik, například tyto:


Podkladový šeps Solo Goya značky KREUL

 Akrylový šeps Gesso značky Talens v praktickém kyblíku

 Nesmí chybět ani oblíbený podkladový šeps PENTART pro kreativní chvilky


Šeps, který se používá výhradně pro olejovou malbu - olejový šeps. Jeho nevýhodou je dlouhá doba schnutí oproti šepsům vyrobeným na bázi vody. Prosychá velmi pomalu (až 1 rok, ale minimálně 1 měsíc). Proto je dobré si ho připravit do zásoby. Hodí se pro malbu alla prima (mokrým do mokrého), protože barvy na něm schnou pomalu. Jeho výhodou je tedy malá nasákavost. Používá se na plátně, dřevě i lepence. Zabraňuje vsakování barvy a barva se na něm dá lépe zpracovat. Obsahuje olej, a proto se nehodí pro vodou ředitelné barvy.

Pokud se věnuješ olejomalbě, doporučujeme ti olejový šeps UMTON, který najdeš >>> ZDE <<<

 

Latexový šeps schne rychle, je možné jej použít již po několika hodinách. Je vhodný zejména na dřevovláknité desky (sololit, překližka, dřevotříska). Aby se podložka nezkroutila, natíráme ji z obou stran.

 

Alkydový šeps je kvalitní náhražka olejového šepsu. Je pružný, málo savý, nežloutne a rychleji schne. Ředí se lihem. Nanáší se podobně jako šeps akrylový.

 

Křídový šeps (savý) - jeho výhodou je poměrně krátká doba zaschnutí po jeho aplikaci na plátno, takže celá příprava trvá maximálně tři dny. Po zaschnutí je plátno použitelné téměř ihned. Podklad připraven s tímto šepsem silně saje olej, takže ubírá barvám olej v nich obsažený, a tím je vysušuje. Někomu to může vyhovovat, ale příliš rychlé vysušení oleje z barvy může způsobit popraskání barvy, a tedy i malby.

 

Polokřídový šeps (polosavý), na tenhle šeps se může malovat ihned po zaschnutí. Lepší však je nechat ho asi týden proschnout. Je poměrně pružný, ale má sklon žloutnout. Má menší savost než křídový šeps a větší než šeps olejový.

 

A jaký šeps používáš ty? Nebo raději nakupuješ již hotové šepsované plátna?

Širokou nabídku kvalitních šepsovaných pláten, pro tvé umění najdeš >>> ZDE <<< Všechny naše plátna jsou 2x šepsované.

 

Tým malirske-platno.cz doporučuje:

Malířské plátno na rámu


Malířské plátno na rámu EKO


Nebo vyzkoušíš náš nový přírůstek mezi malířskými plátny - Lněné plátno?

 

 

 

 

 

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline ekologické barvy europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na dřevo malování na hedvábí malování na kámen malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodné štětce přírodní barvy přírodní ekologické barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka udržitelnost uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice životné prostředí známý umělec Gerhard Richter
ZTY1ZDY5OW