S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Menu

 

Poznejte kouzlo práce s olejovými barvami

16.10.2020

Poznejte kouzlo práce s olejovými barvami

Malování je činnost, kterou si mnozí z nás zvolí ve volném čase, protože se při něm dobře odreagují. Jiní berou tuto zálibu mnohem vážnější a snaží se své dovednosti cílevědomě zlepšovat, aby svá díla jednou dovedli do profesionální roviny.

Ať už jste studentem, profesionálem, nebo začátečníkem, je dobré, pokud si během své umělecké chvilky vyzkoušíte různé techniky a způsoby malby. Tak se vám nejlépe podaří najít tu pravou techniku, která vám sedne. 

Ačkoli mají všechny druhy barev své kouzlo, ty olejové jsou jakýmsi pomyslným králem mezi barvami. Je to tím, že je práce s nimi náročnější? Nebo tím, že je používali umělci světových formátů? Ať je to už tak či onak, práce s nimi není až tak náročná, jak se může na první pohled zdát.

Hlavní výhodou olejových barev je doba, během níž vysychají. Protože jim to trvá dlouho, při malování máte množství času na práci, míchání barev a různých potřebných odstínů.

Při zkoušení barvy můžete stejně vyzkoušet různé způsoby nanášení tenkých a tlustých vrstev barvy, dokonce i ve více vrstvách na sobě. Při malování můžete využít štětce – nejlépe ploché – či špachtle. Pokud toužíte po větším zážitku, můžete barvy nanášet i prsty přímo na plátno.

Pokud je třeba barvu ředit, využívá se na to terpentýn. Velkým pomocníkem je i lněný olej, který jednotlivé barvy spojuje.

Při malování olejovými barvami můžete využít paletu, avšak více umělci míchají barvy i přímo na plátně.

Olejové barvy se nanášejí většinou na plátno. Nejčastější volbou je lněné nebo bavlněné plátno, které by mělo být napnuté na rámu. Pokud je plátno připraveno, můžeme na něj nanést základní barvu, která zabrání, aby při dalším malování barva vsakovala do plátna. Následně na plátno nanášíme vrstvy barvy. Pokud si netroufáte malovat přímo barvami na plátno, můžete si udělat náčrt tužkou.

Když je malba hotová, doporučuje se ji přelakovat průsvitným lakem, který zabrání ulpívání špíny a prachu.

A teď, když už víte vše potřebné, přeji vám hodně štěstí s malováním.

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

M2VjZ