Pařili jsme v Royal Talens

31.03.2017

Pařili jsme v Royal Talens

Ahoj, milý umělec. Vím, že tu nejsi teď náhodou.

Následující řádky, které si přečteš, tě šokují natolik, že už nikdy nebude pro tebe značka Royal Talens taková, jako předtím. Na největším uměleckém veletrhu tento stánek dýchal novými technikami malby, kreslení, skicování, ale hlavně inovativními způsoby pro moderní umění, které měly typického nizozemského ducha. Sledovali jsme workshopy a srdce nám přitom předly vášnivou uměleckou melodii. Podobně, jak to bylo i na after party, o které se dočteš níže.

 

 

Nejvíce nás ochromil originální způsob, jakým si Royal Talens vyzdobil své prezentační místo. Desítky, ne-li stovky origami lodiček, létátek a jeřábů, které se nám plavily / létali nad hlavou podle mě zastupovali dokonalost, kterou výběrem produktů této značky dosáhne každý profesionální umělec.

 

 

Nejbarevnější pocity jsme měli při policích s novou řadou akvarelových markerů a tušové - Ecoline. Náš vnímavý grafik hned zhodnotil, že si dali záležet na designu obalu a v tomto rozjímání nás přerušila místní umělkyně, která právě otevřela kreativní workshop.

 

 

Usměvavá mladá kreativka už kapala barvy Ecoline na plátno, které dříve navlhčil a předvedla nám kouzlo moderního umění nizozemsky. A hned i s použitím Blenderu, který již najdeš v naší nabídce.

 


Další ukázkou byla moderní technika, o které si už určitě milionkrát slyšel / a - a to mixed media. Kombinováním více druhů produktů a stylů dokáží vytvářet na plátně cosi jako intuitivní vyjádření. Je to jako svoboda, odpoutanost od všeho pozemského a silná touha k tvoření. Umělkyně nám to potvrdila použitím akrylových markerů (za chvíli v naší nabídce), oblíbených akrylových barev Amsterdam a tušú, které se stávají stále více populární právě v této tvorbě.

 

 

Na doplnění detailních linií samozřejmě nesměla chybět nesmrtelná SAKURA - pero, nebo štětec s archivním inkoustem, kterému se v délce čáry, ani v době působení žádný nevyrovná. Trendem v technice mixed media je hlavně výraznost, sytost barev a vyvolání šoku z jejich kombinace. Zhodnotili jsme, že je to takový obraz současného moderního umění v Evropě, souhlasíš s námi?

 

 

Jednu věc, kterou jsme vám odtud s hrdostí přinesli, je médium glow in the dark (už za chvíli v naší nabídce). Zázrak, pomocí kterého jakákoli akrylová barva může svítit ve tmě! Používá se jako klasické médium, kterým dosáhneš lepší viskozitu barev, jen se "po setmění" mění na záplavu fosforeskujících pigmentů. Podle nás je to absolutní umělecká chuťovka, protože poskytuje nekonečné možnosti v míchání odstínů (které při fosforeskujících barvách nikdy není dost).

 

 

Royal Talens a after party

Nejúžasnějším překvapením, jaké pro nás Talens připravil, byla parádní after party, na které se odhalovaly velké věci. Samozřejmě, byla tam i pravá nizozemská bašta, hrdé představení novinek a naše nastražené uši, abychom s tebou o všem věděli poklábosit.

Navíc, Royal Talens se svými olejovými barvami VanGogh je oficiálním sponzorem dlouho očekávaného filmu Loving Vincent. O detailech z příprav premiéry této výjimečné snímky ti však prozradím více v dalším blogu. Nemůžu se už dočkat :)

 

Na závěr si prohlédni video o tom, jak to rozbalila značka Royal Talens na letošním světovém veletrhu umění:

 

vaše Ingrid

 
Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva měsíce barva na chodnik barva na ulice barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kraftový papír kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malba v plenéru malířské plátno malování malování na dřevo malování na hedvábí malování na kámen malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi malování v přírode markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plenér plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium pozitivni energie primární barvy příroda přírodné štětce přírodní barvy přírodní ekologické barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snap pap snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan streetart streety struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování tekutá křída terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka udržitelnost uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice životné prostředí zlatá zlato známý umělec Gerhard Richter
NmQ3MDgyMG