Vyrob si rám na hedvábí z napínacích lišt

28.06.2019

 Vyrob si rám na hedvábí z napínacích lišt

Jsou zde letní dny, plné odpočinku, zábavy a tvoření. Určitě to i tebe táhne ke zkoušení nových technik a všelijakých kreativních vychytávek. I já jsem naladěná na tvůrčí léto, proto ti dnes přináším zajímavý tip, jak využít napínací lišty na malování, a to hned na 2 způsoby. Připraveni? Jdeme na to.

Vždycky jsem si myslela, že napínací lišty jsou jen pro tradiční umělce, kteří se vyžívají v natahování malířského plátna na rám. Mít kvalitní konstrukci na malování je sice velkým plusem, ale využít tyto lišty i pro jiné účely, to už zavání skvělými nápady.

napínací lišty

Přátelé, kreativci představte si, že z napínacích lišt si snadno můžete zhotovit perfektní rám na malování hedvábí! A já vám teď prozradím několik jednoduchých kroků, jak na to.

napínací lišty

Největší výhodou oproti originálním rámem na hedvábí je jeho cena. Napínací lišty si totiž víte pořídit velmi levně a celá pomůcka na malování vás vyjde přibližně o 70% méně, než dřevěné rámy na natahování hedvábí. Vaši peněženku to může zamrzet hlavně tehdy, pokud s malováním na hedvábí jen začínáte, nebo se mu nevěnujete tak často, jak jiným způsobem tvoření. Napínací lišty jsou hladce opracované a najdete je v různých velikostech, takže si jednoduše poskládáte i konstrukci na čtvercové či obdélníkové hedvábné šátky. Lišty jsou vyrobeny z masivu, takže mají tomu adekvátní hmotnost a pevnost. Také mají vypracované drážky, které usnadňují spojování rámu.

napínací lišty

Kromě lišt si stačí pořídit už jen dvě nenáročné věci - elastické gumičky a háčky na záclonu, příp. pevnější kancelářské sponky. Já jsem si vybrala plastové háčky a jedno balení mi zcela vystačilo i na velký rozměr hedvábné šátky. Lišty máme, komponenty také, k tomu ještě pár odstínů barvy na hedvábí a jdeme na to.

napínací lišty

Lišty si vložíme do drážek a spojíme je do rámu zatlačením proti sobě. Ne každý z nás má sílu jako Superman, proto případné mezírky ještě doťukneme gumovým kladivem nebo jiným nástrojem, kterým zvykneme zabíjet hřebíky (v úvahu přicházejí i podpatky). Tadáááá, rám je hotový. Umístíme po jeho obvodu gumičky s háčky a připevníme hedvábný šátek. To, co mě při tomto rámečku překvapilo nejvíce, je perfektní napnutí hedvábí, což výrazně pomáhá při malování a krásném, rovnoměrném rozpíjení barvy.

napínací lišty

Přiznám se vám, že díky tomuto rámu jsem se zamilovala do hedvábného tvoření. Je to jako malovat akvarelem, ale ještě o něco smyslnější. Barva si plyne, kam chce a zastaví se až při kontuře, kterou směřujete její cestu. Výsledkem tohoto tvoření nemusí být jen hedvábné šátky, polštáře, ale i obrazy, které se dají po dokončení natáhnout přímo na rám vyrobený z napínacích lišt. Pokud náhodou časem přijdete na to, že tato pomůcka vám zapadá prachem, můžete ji znovu použít na natažení malířského plátna a pustit se do dalšího tvoření s akrylem, olejem či jinými uměleckými potřebami.

Přeji krásné hedvábné dny

Ingrid

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
MTViMG