S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Menu

 

Čarujeme s akvarelovými barvami Van Gogh - pokojové rostliny

03.09.2022

Čarujeme s akvarelovými barvami Van Gogh - pokojové rostliny

Pokojové rostlinky jsou nekonečnou inspirací k malování. Třeba i tehdy, když se noříš do tajů akvarelových barev. My jsme vzali ty nejkvalitnější a pokusili se vytvořit malá umělecká dílka. Zkus to s námi i ty!

Určitě to znáš: V zoufalství se poohlížíš po pokoji, přičemž Múza netrpělivě stojí vedle tebe a čeká, kdy tě může kopnout. Ty však stále nenacházíš ten správný předmět, který si zaslouží být zvěčněn na akvarelovém papíře. A tehdy se to stane! Pohled ti padne na malou rostlinku, která si spokojeně odpočívá na parapetu. Múza se usměje, protože oba víte, že jste právě našli to pravé. A tak chytíš do rukou štětec a akvarelové barvy

Právě ty jsou jednou z nejvděčnějších technik v uměleckém světě. Pokud se je naučíš využívat naplno, objevíš řadu způsobů a možností, které ti jejich použití nabízí. I my jsme se z nich pokusili vytěžit při malování co nejvíce, a proto jsme sáhli po sadě Van Gogh.

pokojové rostlinyPhoto: Pixabay.com

Ale zpět k pointe - Jak malovat pokojové rostliny?

Rostlinky, které se nacházejí u tebe doma, jsou jedním z nejvděčnějších námětů na malování. Jejich jednoduchý tvar můžeš zachytit pomocí akvarelu už pár tahy nebo si s ním vyhrát do těch nejmenších detailů. A ať už se necháš inspirovat bambusem, sansevierií, zamiokulkasem, monsterou, nebo jiným květem, věř, že se ti bude malovat tak snadno, jak nám v tomto videu:

Nemusíš se však držet předepsaných pravidel. Klidně do svého květináče ulož exotickou rostlinu, kterou v našich končinách ještě neviděli. A ať už bude výsledek jakýkoli, hlavně si to tvoření užij!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MzZmZmZ