Malování na textil tě uchvátí

15.01.2020

Malování na textil tě uchvátí

Textilní malba je velmi stará technika. Po staletí lidé malovali na textilie, vytvářejíc krásně nositelné umění a nápadné doplňky do domácnosti. Na malování textilií můžeš použít mnoho zajímavých technik.

Barvy na textil jsou dobrou volbou na zdobení všeho - od oblečení až po bytové zařízení, jako jsou záclony, ubrusy, látkové křesla atd. Výsledkem je jediné jedinečné dílo, takže pokaždé, když budeš malovat další, celý tento úchvatný proces se bude před tebou odehrávat znovu od začátku.

My v Artmie věříme, že malování je magické. Barva je rychlý a snadný způsob, jak proměnit téměř cokoli: plast, kov, dřevo, podlahy, stěny, stropy. A ano, dokonce i oblečení a různé textilie. Místo toho, aby si nekonečně dlouho hledala přesně tu správnou látku, můžeš si ji jednoduše vyrobit sama. Dej nový život starým trikam či nudným čalouněním. Pokud zvládneš umění malby na textilie, umožní ti to stát se svou osobní návrhářkou módy a interiérových doplňků. Oblečení bude uměním, které si můžeš vyrobit na míru a vkládáš do něj svou duši.

malování na textil

Tomu, jak se pracuje s textilními barvami jsme už jeden příspěvek věnovali. Najdeš v něm základní informace a tipy. Dnes ti však ukážu, jak svou malbu na textil vylepšit a udělat opravdu zajímavou a originální. Pojď se mnou objevit tento výtvarný svět, který je stále zčásti zahalen rouškou tajemství.

Které barvy jsou ty pravé?

Obvykle je nejlepší používat akrylové barvy. Barvy na látku, které jsou také známé jako textilní barvy, se nejčastěji vyrábějí z akrylového polymeru. Tento akrylát, který je spojen s barvou a pak emulgován, dělá barvu odolnou proti běžnému použití, vícenásobnému praní a slunečnímu záření. Dnes si už můžeš vybrat z mnoha druhů a odstínů. Kromě toho existují i ​​efektní barvy na textil, které obsahují různé glitry, jsou metalické, semišové nebo fluorescenční. Velmi zajímavou volbou může být také tabulová barva na textil, která ti nabízí ještě více možností realizace.


barvy na textil 

Je to jednodušší, než si myslíš!

Textilní malba se od malby na plátno až tak neliší. Barvy na textil jsou vlastně akrylové barvy obohacené o složky, které jim dodají vyšší trvanlivost a flexibilitu. Dají se stejně nanášet štětcem, pěnovým štětcem, otisknout nebo aplikovat přes šablony - fantazii se meze nekladou. Rovněž je můžeš mezi sebou míchat, ředit vodou a vytvářet dechberoucí umělecké kreace. Jejich povrch zůstává po uschnutí a zafixování gumovitý a vysoce odolný proti mechanickému poškození.

Ukaž své JA na čemkoliv, jakýmkoli způsobem

Nenech se omezovat. Své umělecké dílo můžeš díky textilním barvám, barvám ve spreji či fixům přenést na cokoliv od triček, závěsů až po bavlněné tašky, zástěry a pitlíčky. Projev svou kreativitu, vytvoř originální kousek a vyzkoušej všechny dostupné možnosti. Využij kontury na textil a tekuté perly, aby byly tvé díla ještě úchvatnější a vypadaly profesionálně.

malované triko

Tmavé a světlé látky

To, zda se chystáš malovat na světlý nebo tmavý textil je velmi důležité. Barvy chytají jinak v závislosti na tom, jakou barvu má podklad. Naštěstí již existují textilní barvy speciálně určené na tmavý a světlý textil, takže by se zdálo, že tento problém je zažehnán. Pokud by však ani toto nepřineslo dostatečně uspokojující efekt, můžeš použít bílou barvu jako podkladovou.

Tip: Použij bělidlo na odstranění barviva v určité části textilu, na který jdeš malovat, čímž získáš neočekávané a nepředvídatelné výsledky. Odbarvení podkladu pomůže také vyniknout barvám na tmavém textilu.

Malování na kůži

Existuje několik tipů, díky kterým mohou barvy na kůži přilnout lépe. Před natíráním utři kůži isopropanolem, aby si ji odmastila, vyčistila a odstranila všechny nátěry, vosky nebo oleje, které mohou být na zpracované kůži. Barva na kůži se vpíjí do kůže, nepraská a neloupe se. Pokud se po malování nechají barvy dost dlouho uschnout, bude nátěr odolný a trvanlivý.

malování na kůži

Na konci je třeba hotové umělecké dílo dostatečně zafixovat teplem. Nejjednodušší způsob je použít žehličku. Ode dneška si už můžeš vytvořit módní kousky podle svých představ!

Přeji ti hodně štěstí, aby byl výsledek tvého malování na textil přesně takový, jak si představuješ.

S pozdravem

Tvá Majka.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NGI0NWY