S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Malba v plenéru - pojďme společně objevit krásy přírody

29.07.2021

Malba v plenéru - pojďme společně objevit krásy přírody

Malba v plenéru se stala opravdu populární s příchodem možností, které změnily pohled na přírodní obrazy. I plenéru může být moderní, přitažlivý a vždy jiný. Vše záleží od umělce.

Jednoduše si vezměte pár barev, exteriérový stojan a vyberte se svobodně tvořit do jakéhokoliv koutu nádherné krajiny. Nezapomeňte na kvalitní štětce a špachtle, paletu z přírodního dřeva a nadšení.

plener

Trochu historie

Plenér je malování ve volné přírodě přímo pod širým nebem před krajinným motivem, který chcete malovat. Stejným pojmem označujeme i obraz, který vznikne z této umělecké činnosti. Malířský směr zdůrazňující plenér se jmenuje plenérizmus.

Tato technika byla obzvlášť využívána v obdobích realismu a impresionismu. Její představiteli byli i Eugene Boudin, Robert Clunie, Vincent van Gogh a dalšími můžete být právě vy!

Ve starší krajinomalbě umělec maloval obraz "z paměti" v ateliéru, případně na základě skic. V 19. století se však začalo malovat přímo venku. Způsobil to převratný vynález takzvaného polního stojanu. Tímto způsobem se dalo mnohem lépe zachytit dojmy a pocity z krajiny, která se rozprostírá kolem umělce. Není divu, že malování v plenéru se stalo rychle oblíbeným a přetrvalo to dodnes.

malba venku

Výbava do plenéru

Dnes už malířem a umělcem nic nebrání v tom, aby vzali do ruky svůj kufříkový umělecký set a vybrali se hledat nejkrásnější scenérie skutečné přírody, které čekají na jejich zvěčnění. Najděte si místo v lese nebo na louce, rozložte kalíšky s barvami a povolte uzdu fantazii. Užijte si jedinečné pohledy, vůně a drobné zázraky, které se vám budou odehrávat přímo před očima.

Trápíte se otázkou, jaké odstíny vybrat pro váš obraz v plenéru? Samozřejmě, je náročné vzít s sebou paletu stovek jedinečných tónů. Zvolte proto raději výběr pár základních barev, díky kterým vytvoříte množství nových a jedinečných přírodních odstínů. Začátečník si vystačí i s klasickými akrylovými barvami, které však v exteriéru rychleji schnou. Pokročilí umělci rádi sahají při malbě venku po olejových barvách. Sbalte s sebou základní odstíny a pár zajímavých v tónech zelené, hnědé či žluté. Jestli chcete svou malbu v přírodě povýšit na opravdu ekologickou úroveň, sáhněte po přírodních barvách.

malováni v prirode

Vše je jen úhel pohledu

Máte chuť experimentovat? Dívejte se na přírodu srdcem, ne očima. Díky takovému pohledu mohou vznikat v plenéru i abstrakty, monochromatické obrazy nebo opravdu odvážné barevný kreace. V zásadě si vystačíte s tím, co se vejde do vašeho kufříkového malířského stojanu. A pak už jen nechte pracovat vaši fantazii a užívejte si atmosféru skutečné přírody, která bude vašima rukama malovat dechberoucí obrazy.

Přeji vám, abyste našli ve svém okolí místo plné skutečné přírodní inspirace.

Vaše Majka

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Lefranc & Bourgeois akrylová barva Pentart akrylová fixa akrylový popisovač akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování ARTMIE ateliér Banksy barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton božský řez COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy ekologické malování European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy fotorealismus freska Gerhard Richter Gesso háčkování heavy body hedvábí historie hustota akrylových barev impasto Inktober Inktober Artmie Jackson Pollock jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak namalovat růži jak zabavit děti během karantény jarní malování kaligrafie karanténa Koh-i-noor korálky korálová barva křídová barva krok za krokem kufříkový stojan kulatý štětec kvíz lak linoryt Liquitex lití akrylových barev Louvre makramé malované nádobí malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi malování v přírode markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování modrá barva Molotow mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž papír pasparta patina Pigma Micron planner plátno plátno na lepence plenér popisovače na sklo a porcelán pouring pouring médium přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil Sakura šeps sítotisk sketchbook journal Snazaroo Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle špachtle ARTMIE sprej St. Petersburg štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl techniky malby tekuté křídy terpentýnový olej transfer tužka tvar štětce uhlík umělci umělecké techniky umělecké termíny umělecké tipy umělecké výrazy umělecký štětec umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy životní prostředí zlatá barva zlatý řez
NWFiOTg2OT