S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Kvíz o akvarelových barvách

16.03.2022

Kvíz o akvarelových barvách

Akvarel je technika, která na první pohled vypadá velice jednoduše. Mnoho umělců až přímo při jejím zkoušení zjistí, že vše nejde na první pokus tak snadno, jako pod rukama dlouholetých akvarelistů.

Dnes jsme si pro tebe připravili krátký kvíz o akvarelových barvách, který tě možná trošku potrápí. Nezoufej však, správné odpovědi najdeš na konci blogu. :)

akvarel technikaPhoto: Artmie.cz

Otázky:

1. Papír na akvarel je…
A. tenčí než kancelářský papír
B. hrubší než kancelářský papír

2. Štětce je nejlepší mýt ve vodě…
A. horké
B. vlažné nebo studené

3. Co je základní složkou při výrobě akvarelových barev?
A. vosk
B. arabská guma

4. Jakým způsobem se přidávají barvy u akvarelové malby?
A. nejprve světlé - potom tmavé
B. nejprve tmavé - pak světlé

5. Pro začátečníky je vhodnější papír…
A. hot press
B. cold press

akvarel kvizPhoto: Pexels.com

6. Oblíbenější na malbu akvarelem je štětec se štětinami…
A. přírodními
B. syntetickými

7. Jakými fixy se nejlépe kreslí po akvarelové malbě?
A. Sakura fixy
B. Centropen fixky

8. Jaký význam má maskovací fix při akvarelové malbě:
A. mění barvu akvarelu
B. nepropouští akvarel

9. Který obchod je nejlepší k nákupu pomůcek na akvarel?
A. ARTMIE
B. jiný obchod

akvarelPhoto: Pexels.com

Doufáme, že tě náš kvíz trochu potrápil. Pro větší inspiraci si prohlédni video, kde malujeme vážku. Správné odpovědi a vyhodnocení kvízu najdeš pod videem.

Správné odpovědi:

1B, 2B, 3B, 4A, 5B, 6A, 7A, 8B, 9A

Vyhodnocení:

0-3 správné odpovědi - pořád máš před sebou ještě dlouhou cestu za poznáním akvarelové techniky. Můžeš začít studiem našich blogů věnovaných akvarelu nebo přímo zkoušením s pomůckami.

4-7 správných odpovědí - základy už máš zvládnuté, nyní je však čas na hlubší studium této techniky. Ať už se rozhodneš pro odborné knihy nebo se zásobíš papírem, barvami a štětci a budeš se o nich učit přímo při práci, držíme ti palce.

8-9 správných odpovědí - jsi opravdu mistr akvarelové techniky a máš ji zvládnutou tak, že i my bychom k tobě mohli chodit po rady. Pokud si chceš rozšířit obzory, můžeš si například přečíst, jak se vyrábějí da Vinci štětce, které jsou využívány i při akvarelové technice.

Věříme, že tě náš kvíz pořádně motivoval a už držíš v rukou štětce a barvy.
Tak směle do tvoření!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy
M2Y0NzM