Jaký všestranný je akryl SOLO GOYA Triton?

05.02.2020

Jaký všestranný je akryl SOLO GOYA Triton?

Mnoho umělců miluje akrylové barvy SOLO GOYA Triton Acrylic. Jsou to opravdu všestranné akrylové barvy, vhodné na širokou škálu povrchů. Díky tekuté konzistenci jsou zvláště ceněny pro podkladové a velkoplošné vzory pozadí. Vysoce kvalitní barvy se však dají optimálně použít pro mnoho dalších různých stylů a technik.

Nápady pro umělce

SOLO GOYA Triton Acrylic je přímo předurčen pro techniku lazury, při které se řídká barva nanáší v tenké vrstvě na podklad, kdy prosvítá i část podkladu a vytváří tak zcela nové odstíny a struktury. Barvu je také možné nanášet pomocí stěrky. Velké plochy se snadno a rychle dají natřít pomocí širokého štětce. Struktury lze efektivně vytvořit malířskou špachtlí. A pomocí malířského válečku se vytváří široká škála akcentů. 

solo goya triton

Pokud se SOLO GOYA Triton nanáší řídce se stěrkou, struktura plátna zůstává viditelná. Pro dosažení rovnoměrně zabarvených ploch se tato akrylová barva nanáší měkkým, širokým syntetickým štětcem.

Pro efektové aplikace barev SOLO GOYA Triton můžeš použít tvrdý štětec a natírat je přes pozadí. Tímto způsobem je možné snadno vypracovat a zdůraznit zejména strukturované povrchy. Obvykle se tato barva nanáší rovnoměrně. Malířská špachtle však může vytvořit opravdu bohatou strukturu.

nanášanie farby

Neředěná konzistence barvy se používá při vrstvení, strukturování nebo modelování. Při pohybech nahoru a dolů se špachtlí se barva může efektně rozlít. Toto vytváří jemné stékající trojrozměrné čáry. Díky její sytosti a zajímavé konzistenci jde o opravdu efektní zpestření uměleckého díla.

Na tomto obraze byly vytvořeny tmavé stínové akcenty nanesením malého množství tmavší barvy pomocí malířského válečku. Jasné akcenty se korigují umístěním světlých barev pomocí stěrky nebo špachtle.

nanášanie akrylovej farby valčekom

Mnoho umělců se inspirovalo a vyzkoušelo lití akrylových barev - výsledky této techniky jsou opravdu fascinující. Volně tekoucí barvy a formace buněk podobné galaxiím vytvářejí jedinečná umělecká díla. S barevným efektem, který upoutá pozornost všech. Pouring horečka nakazila celý svět.

Lití barev funguje skvěle s barvami SOLO GOYA Triton, které mají výrazné odstíny. Směšovací poměr je stejný, obecně se doporučuje smíchat dvě části pouring média a jednu část barvy. Smíšenou barvu nalej na podklad v tenkých vrstvách. Pokud si vybereš velký formát, budeš zřejmě potřebovat více barvy a větší nádoby na míchání. Malování však pak přináší ještě více zábavy.

liatie akrylových farieb

Využij všechny možnosti tvorby akrylovými barvami SOLO GOYA Triton a užij si malování naplno.

S pozdravem

tvá Majka.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
YmZhNDY