5 tipů jak zvládnout domácí karanténu spolu s dětmi

25.03.2020

5 tipů jak zvládnout domácí karanténu spolu s dětmi

Být dlouhodobě s dětmi doma může být opravdu náročné. Karanténa pro coronavirus se prodlužuje a vám docházejí nápady, co dělat s vašimi ratolestmi? Máme pro vás 5 tipů, jak to zvládnout doma s dětmi.

Ne každý má možnost vyběhnout s dětmi na dvorek. Může se stát, že počasí nám nepřeje, a tak mnoho rodičů zůstává raději doma a snaží se všemožně zabavit děti všech věkových kategorií. Pokud vám již docházejí nápady, jsme tu pro vás s radami, co dělat s dětmi v pohodlí domova. Fantazii se meze nekladou a svou kreativitu můžete využít naplno právě v těchto dnech, když jste doma v karanténě.

Malování na textil

Malování na textil

Malování na textil je pro děti velmi zajímavá činnost. Namalovat si vlastní motiv a vytvořit si tak originální kousky oblečení může být opravdu velká zábava. Pro tyto chvíle jsou vám k dispozici prstové barvy na textil MUCKI. Barvy MUCKI od KREUL jsou dermatologicky testovány a bez obsahu parabenů, lepku a laktózy. Obsahují hořké látky, které dětem zabraňují náhodně jejich požít. Jejich krémová konzistence dovoluje použití i pomocí razítek, šablon, štětců a mnoha jinými technikami. Po uschnutí stačí barvy zafixovat žehličkou a hotové dílo se může stát funkčním módním doplnkom. Vytvorte si například originální rodinné dresy nebo batohy do školy a školky a prožijte kouzelné chvíle se svými nejbližšími.

Vystřihovánky

Málo co je pro děti zajímavější, jak vystřihování všemožných tvarů z barevného papíru. Dejte dětem do ruky nůžky a pomozte jim realizovat jejich vize. Vystřižené obrázky můžete spolu dále lepit lepidlem na výkres nebo karton a dotvářet koláže od výmyslu světa.

Malování na obličej

malování na obličej

Malování na obličej v pohodlí domova může znít pro mnohé rodiče děsivě. Avšak děti tato aktivita náramně baví, tak proč jim to občas nedopřát? Hlavně, pokud budou barvy na obličej bezpečné a snadno omyvatelné. Vyzkoušejte tento způsob zábavy s vašimi dětmi právě teď!

Malování na sklo

Zajímavou aktivitou na dlouhé dny může být také nekonečné zdobení oken barvami na sklo. S barvami MUCKI, které se z oken snadno odstraní, aby mohly děti znovu a znovu malovat, máte vyhráno. Jsou maximálně bezpečné a vypratelné.

Hlína

hlína

Zábava s plastelínou je skvělá! Co však zkusit s dětmi něco jiného? Pořiďte si sochařskou hlínu nebo jinou modelovací hmotu, ze které mohou vytvořit vlastní umělecká díla. Výhodou oproti klasické plastelíne je fakt, že dílko je po vyschnutí trvanlivé a můžete jej spolu dále dekorovat například dětskými barvami.

Přejeme vám hodně chuti do tvoření a ať vás karanténa pro koronavirus více spojí s vašimi blízkými.

S pozdravem,

vaše Majka.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NjI5MWM2ND