S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Jak používat špachtle - malujeme jarní louku

09.03.2022

Jak používat špachtle - malujeme jarní louku

Špachtle patří mezi nejdůležitější pomůcky, se kterými můžeš objevovat kouzlo umění. A přestože práce s nimi se zdá být náročná, dnes jsme zde proto, abychom ti ukázali, že jde zejména o zábavu.

špachtlePhoto: Artmie.cz

Malování pomocí špachtlí je technikou, kterou si mnozí umělci přímo zamilovali. Jiní jí zase ani po letech tvoření neumí přijít na chuť. U nás, v ARTMIE, to byla láska na první pohled a co u tebe?

Jak používat špachtle

Je možné, že si každý z nás pod pojmem špachtle představí něco jiného. Tyto nástroje jsou totiž dostupné v řadě tvarů, které zanechávají při malování efekty od výmyslu světa.

akrylové barvyPhoto: Artmie.cz

Pokud patříš k začátečníkům a s používáním špachtlí se seznamuješ, máme tu pro tebe pár tipů:

• rukojeť nástroje drž tak, aby čepel směřovala k plátnu mírně kolmo (cca 45 stupňový úhel),

• barvu je nejlepší nanášet dolní částí špachtle,

• linie se vytváří podle toho, jakým způsobem vedeš špachtli s barvou po povrchu plátna - toto patří k dovednostem, které si zlepšíš cvičením a tréninkem,

• při nanášení nové barvy si nezapomeň čepel vyčistit,

• a nakonec - nevzdávej se - trénink a čas jsou nejlepšími učiteli, hlavně neváhej a zkoušej, maluj a užívej si to!

malování špachtlí

Photo: Artmie.cz

Teď, když už ovládáš základy práce se špachtlí, je čas na tvoření! Inspirovat se můžeš naším videem, ve kterém jsme pomocí pár ARTMIE špachtlí a akrylových barev vytvořili na plátně jarní louku.

Tak co na to říkáš? Ukaž nám, jak ses s jarní loukou popasoval ty!
V minulosti jsme již zmiňovali, že k malbě špachtlí jsou nejvhodnější husté a krémové barvy. K těm řadíme také barvy el Greco, které jsme použili ve videu. Zajímavé efekty vytvořily také špachtle ve tvaru slziček, kapek a s různými výřezy.

Tak si vyber z naší nabídky a pusť se do tvoření!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Lefranc & Bourgeois akrylová barva Pentart akrylová fixa akrylový popisovač akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování ARTMIE ateliér Banksy barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton božský řez COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy ekologické malování European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy fotorealismus freska Gerhard Richter Gesso háčkování heavy body hedvábí historie hustota akrylových barev impasto Inktober Inktober Artmie Jackson Pollock jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak namalovat růži jak zabavit děti během karantény jarní malování kaligrafie karanténa Koh-i-noor korálky korálová barva křídová barva krok za krokem kufříkový stojan kulatý štětec kvíz lak linoryt Liquitex lití akrylových barev Louvre makramé malované nádobí malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi malování v přírode markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování modrá barva Molotow mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž papír pasparta patina Pigma Micron planner plátno plátno na lepence plenér popisovače na sklo a porcelán pouring pouring médium přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil Sakura šeps sítotisk sketchbook journal Snazaroo Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle špachtle ARTMIE sprej St. Petersburg štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl techniky malby tekuté křídy terpentýnový olej transfer tužka tvar štětce uhlík umělci umělecké techniky umělecké termíny umělecké tipy umělecké výrazy umělecký štětec umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy životní prostředí zlatá barva zlatý řez
YjI5Nj