Jak na květiny malované akvarelem?

25.04.2020

Jak na květiny malované akvarelem?

Akvarel je formou, kterou možná mnozí obdivovali jako děti, ale jako dospělí jí mohou dát zcela jiný rozměr. Používá se nejen na tvorbu umění, ale je to také vynikající způsob odpočinku a relaxu. Toto umění se na první pohled může zdát složité, ale stejně tak, jako většina věcí, potřebujete jen trochu času a dovedností a skončíte s uměleckým dílem, o kterém jste nevěděli, že byste ho mohli vytvořit.

Abychom vám pomohli, máme návod, který vás naučí malovat akvarelem fascinující květiny. Čím déle malujeme s akvarelovými barvami, tím více nás fascinuje interakce barvy a vody. Ačkoliv akvarel není takový předvídatelný nebo upravený, než jiné metody malování, tento styl ztělesňuje energii a hravost květu. Proto budeme i dnes malovat svěží jarní obraz. Kromě barev nezapomeňte na kvalitní akvarelový papír a štětce. Nyní se už spolu pusťme do toho!

1. Začněte se základním tvarem květu

Dnes využijeme formu "trubky". Lilie, zvonek, narcis či konvalinka, všechny tyto krásné květy mají právě tento tvar. Vypadají jako kužel s rozšířeným otvorem.

Protože tyto květiny jsou v podstatě šišky, vždy jsou zastíněny dovnitř, pokud nejsou otočené přímo nahoru. Klíčem k nakreslení a malování tohoto květinového tvaru je mít na paměti středový bod kužele a místo, kde se připojuje k stonku. To vám pomůže nakreslit tvar z libovolného směru.

skica květu

2. Vyberte si akvarelové barvy a barevnou paletu

Po skicování si vytáhněte paletu a najděte barvy, které chcete použít. Nemusíte se striktně přidržovat reality. Klidně zapojte fantazii a oživte svou zahradu na papíře zářivými odstíny.

akvarelové barvy

3. Nejdříve začněte základními barvami

Při expresní malbě chcete pracovat s proudem barvy a vody, abyste získali výslednou květinu, její podstatu, ale ne každý malý detail. Na malbě tohoto druhu obyčejně uděláme tři přechody - první nanášení je nejrychleji a nejsnadněji, jen aby se věci rozběhly. Výraznější barvy necháme hlavně v stínových oblastech voda nám pomůže barvy rozlít trošku náhodně. To je na technice akvarelu to krásné!

první krok malování akvarelem

4. Přidejte tmavší přechody

V další fázi přidejte na štětec o něco více pigmentu a vytvořte tmavší odstíny pro každou oblast květu.

Tento přechod vám zabere nejvíce času a přemýšlení. Musíte pracovat dostatečně rychle, protože načasování je při tvorbě akvarelovými barvami všechno. Pokud akvarelový papír zcela vyschne dříve, než se vrátíte zpět s větším množstvím barvy, získáte příliš tvrdé okraje. Pokud je papír příliš vlhký při pokusu o přidání barvy, barvy se pokropí jinak, než byste chtěli.

Ne vždy se tomu dá však vyhnout. Ale všechny tyto věci jsou součástí akvarelu a i díky nim je tato technika taková úchvatná a fascinující. Místo toho, abyste se snažili vše ovládat, zkuste pracovat s vodou a používat výrazné tahy štětcem spolu s pocitem.

druhý krok malování akvarelem

5. Dokončete svůj akvarelový obraz bez toho, abyste ho přepracovali

Poslední fáze znamená malé vyladění a dokončení. A přesně toto je čas, kdy se to může celé zkomplikovat. Je snadné ztratit svěží pocit z malby, když to přeženete s detaily. Místo toho se pokuste udržet tuto fázi krátkou a sladkou a zastavte se, když si myslíte, že jste téměř hotový!

třetí krok malování akvarelem

Nalaďte se na jarní vlnu a dopřejte si pohodové tvoření akvarelovými barvami. Malujte svěží, hravé květy, dopřejte si radost z umění. My vám k tomu přejeme nekonečnou škálu nápadů a množství fantazie.

 

S pozdravem, 

vaše Majka.

 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NmU4MD