Jak používat ARTMIE špachtle? Krok za krokem

05.06.2020

Jak používat ARTMIE špachtle? Krok za krokem

Umělecké špachtle jsou jedinečným a univerzálním nástrojem pro malování a nanášení barev. Dokážete nimi vytvořit nevídané umělecká díla. Špachtle rozmanitých tvarů a velikostí dají vaším malbám nový rozměr.

Pokud jste ještě nevyzkoušeli kouzelné umění špachtlování, nyní je ten správný čas. Máme pro vás pár tipů, jak začít a zbytek necháme na vaší bezmezné fantazií.

Možná jste již několikrát uvažovali, že zkusíte něco nového, ale stále vás něco odradilo. Nyní je však ideální příležitost vybrat si některé z našich 70 různorodých ARTMIE špachtlí a začít novou éru ve vašem tvoření. A možná vám dodají odvahu i naše doporučení, které vás krok za krokem provedou světem úžasných špachtlí.

špachtle ARTMIE

Jak začít se špachtlemi?

Umělecká špachtle je opravdu univerzálním nástrojem ve světě umění. Když jednou vyzkoušíte kouzlo špachtlí, nebudete vědět přestat. Na začátek si pořiďte špachtli s klasickým tvarem. Pokud však vaše srdce touží po nevídaných efektech, klidně jděte i do odvážnějších forem. Pokud již máte své ARTMIE špachtle doma, postupujte například podle našeho návodu.

malování špachtlemi

1. Chyťte dřevěnou rukojeť špachtle a čepel držte pod asi 45 stupňovým úhlem (jako kdybyste natírali krém na dort). Naberte trochu barvy z palety spodní částí čepele.

2. Uchopte čepel tak, aby barva stále směřovala dolů a směrem k plátnu. Chcete-li vytvářet tenké linie, tlačte hranu čepele k plátnu a táhněte. Pokud naopak chcete vytvářet širší značky, zatáhněte špachtli celým povrchem po plátně. Praxí přijdete na to, kdy čepel přitlačit a kdy s ní pracovat jemně. Jaké stopy zanechává a jaké struktury s ní dokážete vytvořit.

3. Když budete chtít použít novou barvu, čepel si otřete do hadříku, abyste pokaždé docílili dokonalé a rovnoměrné nanesení barvy. Takto zabráníte i usazení suchých pozůstatků barev na vašem obraze používáním špinavé špachtle nebo nechtěnému míšení barev mezi sebou.

4. Nikdy se nevzdávejte po pár pokusech, které nebudou podle vašich představ. Vyžaduje si to dávku praxe a pevnou ruku, aby tahy vaší špachtlí vypadaly tak, jak chcete. A někdy je právě to na malbě špachtlemi krásné - nepředvídatelné tvary a struktury.

špachtle artmie

Jaké výhody má špachtle oproti štětcům?

- Špachtle se snadno čistí. Doslova stačí jedno otření hadrem nebo papírovou utěrkou a veškerá barva je pryč. To je obrovská výhoda oproti štětcům, které vyžadují mnohem větší péči.

- Může být levná, a proto je snadno dostupná i pro začínající umělce, kteří nechtějí hned investovat do své záliby horibilní sumy.

- Je vynikající na vytváření hrubých textur a vytváření zlomeného barevného efektu.

Obraz maľovaný špachtľami

- Hranu paletového nože lze použít k vytvoření ostrých a přesných čar.

- Odvážné tahy vytvořené špachtlí mohou doplňovat jemnější tahy vytvořené štětcem.

- Můžete malovat na neuschnuté vrstvy, aniž byste si museli dělat starosti se smícháním barev, jako je tomu u malbě štětcem.

Na druhé straně nedokážete špachtlemi vytvořit takové jemné přechody a detaily, jak jste zvyklí při štětcích. Nicméně, někdy je právě to maximálně osvobozující. Malba špachtlí vám může pomoci popustit uzdu fantazii a nesoustředit se na zbytečné maličkosti.

malba špachtlemi

Přeji vám, aby se všechny vaše malby povedly podle vašich představ a užili jste si osvěžující a svobodnou malbu ARTMIE špachtlemi.

vaše Majka

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NTY2OWZ