Jak malovat na textil | Malirske-platno.cz

31.03.2019

Jak malovat na textil | Malirske-platno.cz

Ptala ses Googlu na "malování na textil"? Dříve i já, proto jsem vše důležité shrnula v tomto článku. Zda je to malování na tričko, nebo potřebuješ najít dobré barvy na textil, přečíst si postup jak zažehlit barvy na textil - o tom všem se dozvíš v následujících řádcích.

Barvy na textil

Je několik možností, jak malovat na textil. Já ráda používám fixy na textil, ale velmi zajímavý efekt dosáhneš i s barvami na textil ve spreji. Klasické barvy, které se nanášejí štětcem jsou zase pro ty, kteří se malování na textil věnují profesionálněji. Na výběr máš množství barev s různými efekty, novinkou jsou barvy na textil od značky PEBEO. Malování si určitě užiješ i s metalickými barvami a třpytivými efekty.
 
Tip: Když si budeš vybírat barvy, všimni si, zda jsou vhodné více na tmavý nebo světlý textil. Některé barvy jsou speciálně upraveny tak, aby vynikly právě na tmavém nebo světlém pozadí.
 
Kreslení na textil je skvělou zábavou i pro děti, ručím ti za to, že se nebudou vědět od toho odtrhnout. Osvědčily se zejména Mucki - prstové barvy na textil, vhodné pro děti - dokonce jsou i dermatologicky testovány. Při tvoření s dětmi je vhodné použít i různé šablony, se kterými spolu vyčarujete hezké a barevné obrázky.
 
jak malovat na textil

Jak malovat na textil?

Před tím, než začneš malovat na látku, si přečti těchto pár rad. Já jsem sice udělala při malování na textil mnoho chyb, ty jim však můžeš předejít. Když si tedy vybereš věc, kterou chceš pomalovat, například tričko, nejprve dej dovnitř karton, aby barvy neprosákli na zadní stranu trička. Dále si můžeš s tužkou nebo Fantomovou fixou předkreslit motiv. Pokud máš jemnější materiál, stačí také vytisknout na papír vzor, ​​dát ho pod tričko a jednoduše obkreslit. Jistě ti napadne mnoho vlastních "vylepšováků", jak docílit co nejkrásnější obrázek. No a pak stačí malovat.
 
Tip: při malování můžeš použít i konturu, díky které bude výsledek ještě zajímavější a nebude působit nedokončeným dojmem.
 
Po domalování přichází na řadu fixace žehlením. Jak zažehlit barvy na textil? Jednoduše. Stačí přežehlit obrázek z vnitřní strany trička, teplotu zvol podle typu materiálu trička. Při barvách by si vždy měla mít i návod, jak fixovat. Některé barvy vyžadují přežehlení, ale přes pečící papír nebo kapesník. Proto si raději dopředu přečti návod. Co se týče teploty vody při praní, obvykle se doporučuje teplota 40 ° C.
 
barvy na textil

Co se ti při malování na textil sejde?

Prázdná kontura s aplikátorem - pro snazší aplikování barvy na textil
Šablony na textil - pokud nechceš vymýšlet vlastní vzor
Lepidlo na textil - pokud chceš tričko zdobit nejen barvami
Konturovací barva - pro profesionálnější výsledek
Fantomová fixa - na předkreslování linií ( "phantom" proto, že předkreslené linie přibližně po dvou dnech mizí)
 
malování na látku
Věřím, že si malování na textil oblíbíš stejně jako já. Mně doma přibyly ručně malované šaty, trička, povlaky na polštáře, taška i super tenisky. Poděl se v komentáři na FB nebo ve zprávě se svými výtvory - potěším se.
 
Příště se uvidíme opět v dalších řádcích.
S láskou k umění, Janka
 
 

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
NzE0Nj