Jak jednoduše namalovat růži?

07.03.2020

Jak jednoduše namalovat růži?

Růže každé barvy je běžně považována za nadčasový symbol lásky, úcty, víry, krásy, rovnováhy, vášně, moudrosti, oddanosti, smyslnosti ale i intrik. Zakořeněny v starém umění a stále převládající dnes, vyobrazení květin a dalších botanických prvků lze nalézt v mnoha nejvýznamnějších uměleckých hnutích. Jak ale namalovat růži olejovými barvami?

Zachytit jemnost a smyslnost růže na plátno nemusí být vždy jednoduché. My však máme pro vás několik tipů, díky kterým bude výsledek opravdu stát za to. Mnoho umělců má slabost právě pro květiny a růže. I vás naplňuje malování barevných, krásných květin? Tak si připravte plátno, štětce a olejové barvy a jdeme spolu na to :)

Jak namalovat růži olejovými barvami

Pozadí a náčrt

Začněte pozadím, které bude připomínat listy a rozmazané rostliny. Na podklad využijte modrou a studenou zelenou barvu, potom přidejte pár rychlých tahů štětcem s teplým zeleným odstínem, které budou vypadat jako listy růže.

Když je podklad hotov, přichází na řadu samotná růže. Nejprve pomocí rozmazaného obrázku načrtněte hrubou kompozici - upravte detaily a menší tvary. Je důležité včas zachytit "skladbu" růže. Zatím ji klidně zobrazujte jako válec a zvýrazněte jen největší tmavé "trhliny", abyste si naznačili, jak máte pokračovat v dalším kroku a čeho se držet. Není třeba se věnovat detailům.

růže náčrt

Přidejte barvu

Když je náčrt uspokojivý, pomocí většího štětce vymalujte centrum obrazu. Tahy jsou odvážné i trochu nedbalé. Nebojte se míchat odstíny olejových barev mezi sebou, abyste dosáhli požadovaný tón. Klidně do karmínové červené přidejte ultramarínová modrou pro zvýraznění tmavších míst. Postupně světlejší červenou olejovou barvou obtahujte tyto hrubé kontury.

Všimněte si, že toto je nejdůležitější fáze malby růže - počáteční diferenciace velkých hmot se správnými barevnými tóny.

malování růže

Potom přidejte oproti počátečním tmavším odstínem nějaké zářivé a světlejší tóny. Opatrně přidávejte bílou do červené směsi. Po definování tónů a velkých ploch začněte míchat tónové variace, abyste vytvořili větší hloubku. Nové tóny porovnávejte s těmi předchozími, abyste udrželi rovnováhu. Nezapomeňte, že růže má válcovitý tvar a podle toho ji ovlivňuje i dopadající světlo.

Pomocí nejmenšího štětce zvýrazněte střed růže. Protože růže má sametově matný povrch, zvýraznění by mělo být měkké.

růže na plátně

Zaměřte se na okraje růže

Poslední fází malby obrazu je kontrola okrajů. Chceme, aby "měkké" hrany ustupovaly a ostré hrany vystoupili dopředu. Při malování barevných bloků velkým štětcem, jak jste to udělali na začátku, je pravděpodobné, že vznikne mnoho tvrdých hran. Čistým štětcem (nebo prstem) zjemněte tyto okraje barevných bloků. Měkké i tvrdé hrany hrají velkou roli při dosahování silného vizuálního účinku.

Takový ručně malovaný obraz růže může být skvělým osobním darem k MDŽ. Růže na plátně nikdy nezvadne.

růže malovaná olejovými barvami

Přeji vám příjemné chvíle strávené ve společnosti těch najšpeciálnejších žen a nejkrásnějších malovaných obrazů.

S pozdravem,

vaše Majka.

Blog ARTMIE

Štítky

barva roku 2019 barvy na keramiku barvy na textil kreslení linoryt malovaní růže maskovací kapalina medium svítící ve tmě mramorování pigma micron zpomalovač schnutí akrylové barvy ako na olejové farby akrylové barvy akvarel akvarelové barvy akvarelové barvy white nights Amsterdam antikovací pasta aranžování arches ARTMIE ARTMIE atelier barevné kolo barva roku barvy barvy na obličej barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy na tvář a tělo batikování bavlněné plátno beton čistič štětců COPIC corona coronavírus da Vinci da Vinci Maestro damarový lak dárek na MDŽ Dekor Paint dekorácie dekupáž deti dřevěná dekorace dřevěná deska EAA EAA 2020 Ecoline europeanartawards Faber-Castell fixka fixy na textil Fotorealistika freska gesso Ghiant grafická barva na linoryt halloween jak malovat na sklo jaro kaligrafia kaligrafie karanténa Koh-i-noor kontura kontura na hedvábí korálky korálová barva kreatívni tvoření kreslení kreslení mangy Kreul kreul kreul Kreul ktok za krokem kulatý štětec květ lak linoleum Liquitex lití akrylových barev lněné plátno lnený olej magic marble malba malířské plátno malování malování na hedvábí malování na kožu malování na kůži malování na látku malování na obličej malování na porcelán malování na sklo malování na textil malování na tričko malování podle čísel malování špachtlemi markery Míchání Míchání akrylových barev míchání barev modelování molotow molotow Mucki napínací lišta odstíny korálové olej olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejové barvy olejovky organizace prostoru Pébéo Pentart plátno plátno plátno plátno na lepence plátno v rolce plochý štětec popisovače popisovače na sklo a porcelán porcelán pouring médium primární barvy přírodní štětec přírodní štětec Přirozená černá prstové barvy rez Royal Talens Royal&Langnickel růže šablony na textil sakura saténová stuha sekundární barvy šeps silikonová forma šiřka štetce sítotisk sketchbook journal sklo snazaroo Solo Goya SOLO GOYA Triton soutež špachtle špachtle špachtle artmie sprej St. Petersburg štetce štětce štetce na akvarel štetec stojan struktury suchý štetec světlostálost svítící barvy syntetický štětec techniky techniky malby techniky nanášení barev technmiky malování terpentín terpentínový olej textury plátna tloušťka štetce transfer tužka tužka uhlík umělci umělecké dovednosti umělecké schopnosti umělecké studium umělecké tipy Umton UMTON vajíčka váleček na linoryt van gogh van gogh vánoce Velikonoce velikost štetce viskozita viskozita akrylových barev voda White Nights živice známý umělec Gerhard Richter
ODYxOGUzO