S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Vyrob si: Handmade taška z umělé kůže

14.03.2022

Vyrob si: Handmade taška z umělé kůže

Dnes jsme si pro tebe připravili jednoduchý návod, pomocí kterého si můžeš doma vytvořit handmade tašku z umělé kůže. Tak pojďme na to!

handmade taškaPhoto: Cchobby.com

Nejprve si však odpovězme na otázku, kterou si jistě kladeš - Co to ta umělá kůže vlastně je?

Umělá kůže je produkt, který se materiálově pohybuje na rozmezí papíru a kůže. Vyrobena je z celulózy a latexu. Často ji můžeš najít také pod názvy jako kožený papír, kraftový papír či snap pap. Kromě zajímavých pojmenování má také rozmanité využití a vlastnosti koženého produktu. Tento papír můžeš stříhat, lepit, šít, vložit do embosovacího stroje či dekorovat pomocí vypalování a jiných technik. Navíc práce s ním je velmi jednoduchá a nenáročná.

Umělou kůži tedy můžeš použít k výrobě běžných produktů jako jsou: tašky, kabelky, peněženky, květináče a vlastně všeho, na co si troufáš.

Handmade taška postup:

Pro začátek potřebuješ pás kůže o rozměrech 65 x 28 cm. U tohoto rozměru bude výsledná taška vysoká 23 cm. Dno tašky je tvořeno kruhem o průměru 19 cm. Vystřižené kousky namoč na chvíli do vody - s koženým papírem se pracuje mnohem snáze pokud je vlhký. Při namočení a pokrčení získá kůže rustikální nádech, který dodá výslednému produktu zajímavý vzhled.

Rychlý tip: Pokud chceš tašku menších rozměrů, změř si pás o délce 37 x 17 cm. Dno v tomto případě tvoří kruh o průměru 12 cm.

handmade taška postupPhoto: Cchobby.com

Vystřižený pás spoj konci, které je třeba sešít. Použít můžeš šicí stroj, jde to ovšem i ručně. Na konci by se tvé dílo mělo podobat tomu na obrázku.

taška z kuzePhoto: Cchobby.com

Nyní je na řadě dno, které můžeš k tašce připevnit různými způsoby. Jedním z nich je použití silného lepidla. Nám se však mnohem více líbí alternativa s přišitím – postupuje se stejně, jako při prvním sešívání stran kůže.

Rychlý tip: Připevnění dna může být poněkud náročnější. Skvělou pomůckou jsou kolíčky, které ti podrží kůži na místě, než ji budeš sešívat.

artmie taskaPhoto: Cchobby.com

Nakonec, když už je handmade taška sešitá, stačí kraftový papír obrátit dnem vzhůru. Z vnitřní strany se tedy stane vnější. K práci můžeš použít papír s potiskem zlatých teček či květin. Velmi zajímavou alternativou je i papír s metalickým povrchem, který jsme my nezkoušeli, ale uvítáme, když se do toho pustíš a pošleš nám svůj výsledek.

Vrchní konec handmade tašky můžeš ve vzdálenosti 2-3 cm od vrchu otočit. Důkaz, že to bude vypadat dobře, tě čeká na následujícím obrázku:

handmade taškaPhoto: Cchobby.com

Takovou handmade tašku můžeš využít jako dekoraci do interiéru, stojan na květiny, držák na kosmetiku nebo skvělý dárek pro někoho blízkého.

Rychlý tip: Pokud by se ti k tašce hodila ještě ouška na nošení, vystřihni si dva 2.5 cm široké pásky o délce 25 cm. Ty můžeš přišít k vnitřní straně a hned máš tašku, kterou můžeš se sebou vzít na dobrodružství.

Produkty, které jsme použili při tomto tvoření:

Umělou kůži v různých barvách, kterou najdeš ZDE.
Umělou kůži v metalických barvách, kterou najdeš ZDE.
Umělou kůži s květinovým potiskem, který najdeš ZDE.
Umělou kůži se zlatými tečkami, kterou najdeš ZDE.

Doufám, že tě kreativní tvoření baví stejně jako nás, v ARTMIE. Stále platí, že se se svými díly můžeš pochlubit na našich sociálních sítích. Buď nás označ v příspěvku na Instagramu, nebo svůj výtvor přidej do naší kreativní skupiny Artmie přátelé umění.

Přeji ti krásný a kreativní zbytek dne

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Lefranc & Bourgeois akrylová barva Pentart akrylová fixa akrylový popisovač akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování ARTMIE ateliér Banksy barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton božský řez COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy ekologické malování European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy fotorealismus freska Gerhard Richter Gesso háčkování heavy body hedvábí historie hustota akrylových barev impasto Inktober Inktober Artmie Jackson Pollock jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak namalovat růži jak zabavit děti během karantény jarní malování kaligrafie karanténa Koh-i-noor korálky korálová barva křídová barva krok za krokem kufříkový stojan kulatý štětec kvíz lak linoryt Liquitex lití akrylových barev Louvre makramé malované nádobí malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi malování v přírode markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování modrá barva Molotow mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž papír pasparta patina Pigma Micron planner plátno plátno na lepence plenér popisovače na sklo a porcelán pouring pouring médium přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil Sakura šeps sítotisk sketchbook journal Snazaroo Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle špachtle ARTMIE sprej St. Petersburg štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl techniky malby tekuté křídy terpentýnový olej transfer tužka tvar štětce uhlík umělci umělecké techniky umělecké termíny umělecké tipy umělecké výrazy umělecký štětec umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy životní prostředí zlatá barva zlatý řez
ZjMzZGR