S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Barva měsíce květen: světle růžová

11.05.2022

Barva měsíce květen: světle růžová

Stromy plné kvetoucích květin jsou přímo poezií pro umělecké duše. Jemné světle růžové lupeny v sobě nesou nádech romantiky s příslibem rodícího se života a nových začátků. A právě na tom se zakládá barva měsíce květen – světle růžová.

světle růžová barvaPhoto: Artmie.cz

Světle růžový plánovač - král time managementu

Lásku k umění je někdy přímo nemožné propojit s časem na tvoření. Nám v tomto velmi pomáhá plánovač, do kterého si zapisujeme termíny, techniky a vše, co se točí (nejen) kolem tvoření.
Jeho světle růžový obal můžeš doladit samolepkami, kartami a detaily z kreativní sady, které dodají tvým poznámkám umělecký nádech.

Tip: Pokud se ti plánovač zdá velký, vyzkoušej diář, jehož světle růžové odlesky si jistě zamiluješ.

diářPhoto: Cchobby.com

Háčkované hračky, koberečky, podložky…

Háčkování je u nás, v ARTMIE, novinkou, kterou jsme si téměř ihned zamilovali. Tvoření na principu jednoho háčku a klubíčka vlny je jednoduché a snadno přenosné – takže si své dílo můžeš vzít s sebou na cesty. Abychom se však věnovali naší barvě, bereme do rukou bavlnu na pletení a začínáme tvořit plyšáky pro děti, neteře, synovce nebo jen tak, z radosti k tvoření

Pokud jsi však větším příznivcem jehlic, máme zde i něco pro tebe. Vyzkoušej tuto světle růžovou vlnu a upleť si třeba svetřík na letní nošení. A pamatuj: Nejdůležitější je začít, pak už to půjde samo.

háčkováníPhoto: Pixabay.com

Makramé dekorace na zeď

Technika makramé je oblíbená mezi umělci po celém světě. Skládání a vázání uzlíků je docela snadné na to, aby si každý trochu zručnější člověk mohl doma vytvořit vlastní zajímavou dekoraci na zeď. K tvoření je zapotřebí jen bavlněná šňůra, jejíž jemná světle růžová barva zútulní interiér možná i tvého bytu. "Je to stejné, jako zavázat si šňůrky" - řekl určitě jednou někdo…

makraméPhoto: Freepik.com

Používání ekologických barev

Budeme-li se při květnovém tvoření bavit o světle růžové, určitě nesmíme zapomenout na přírodní barvy Nature Kreul, jejichž součástí je i tento nádherný odstín. Ten můžeš použít na různé povrchy od papíru, přes dřevo až po kámen - výběr necháme na tebe.

Tip: Vyzkoušej si malování ibiškových květů (jsou také dole na obrázku), jejichž název nese tato světle růžová barva ze sady Kreul. Nezapomeň však svůj výtvor sdílet na sociálních sítích a označit nás. :)

přírodní barvy KreulPhoto: Kreul.de

S myšlenkou šetrnosti k přírodě vznikly i štětce Nature Kreul, se kterými se můžeš vydat na své světle růžové dobrodružství. Klidně se inspiruj materiály na fotce.

štětce NaturalPhoto: Kreul.de

O tom, že krása jarního tvoření se může skrývat v jednoduchosti, tě jistě přesvědčí i naše video:

Tvoříme akvarelovými barvami

Akvarel je technika, při které mnohým z nás přibylo pár šedivých vlasů na hlavě. Nicméně i když se ti toto tvoření může zdát náročné, je fascinující pozorovat vlastní postup a zlepšování se při malování. A právě proto si myslíme, že tvoření v jemných, světle růžových odstínech ti může pomoci na cestě k lepšímu pochopení práce s akvarelovými barvami.

Při tvoření akvarelem je velmi důležitá kvalita barev. My se v tomto obracíme na značku UMTON, která je určena pro profesionály. Co už si zvolíš sadu v dřevěné kazetě, nebo se rozhodneš vybrat si odstíny po jednom, rozhodnutí necháme na tebe.
A pokud miluješ experimentování, určitě nezapomeň vyzkoušet i akvarelové barvy Ecoline, které posouvají práci s akvarelem na úplně jinou úroveň.

akvarelové barvy UMTONPhoto: Pixabay.com

Květen je plný rozkvetlých květin, teplých slunečních paprsků a nové energie - jednoduše, nejlepší čas k zamilování se. A my jsme se zamilovali… Do tvoření, do jemných tahů štětce a do něžnosti, kterou můžeme i pomocí světle růžové barvy zanechat na plátně.
A jak jsi ty představuješ květnové tvoření?

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy
NjMxNTB