S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Barva měsíce duben: vosková žlutá | 2022

19.04.2022

Barva měsíce duben: vosková žlutá | 2022

Duben nám přináší stále více slunce. A přestože se stále musíme mít na pozoru před nevyzpytatelným dubnovým počasím, jsou věci, na které se můžeme s jistotou spolehnout. Nádherné jarní kvítky, rozkvetlé zlaté deště a drobný bzukot včel odpočatých po zimě. A právě s těmito zázraky přírody je spojena barva měsíce duben – vosková žlutá.

žlutá barva Photo: Kreul.de

Co ti napadne, když se řekne žlutá? Nám hlávky pampelišek a narcisů, zářivá duha na obloze, ale také včelí úly, které jsme kreslili jako děti. A právě ta jejich jasná a příjemně teplá žlutá je barvou, o které si budeme dnes povídat.

Při kreativním tvoření je žlutá základem – kromě toho, že působí velmi příjemně na lidské oko, můžeš ji v případě nouze použít k vytvoření jiných odstínů (je jednou ze tří barev barevného spektra).

žlutá Kreul NaturePhoto: Kreul.de

Tvoříme ekologicky

A protože neustále zmiňujeme přírodu, naše dnešní tvoření se bude nést v duchu její ochrany a ekologického tvoření. Udržitelnost často zmiňujeme u přírodních barev Kreul Nature, které se vyrábějí z recyklovatelných surovin a právě jejich žlutá je dokonalým vyobrazením naší barvy měsíce.
Samozřejmě, nejlépe vypadá na přírodních materiálech. Třeba na dřívku, které vidíš na obrázku. A při práci můžeš použít štětce ze série Kreul Nature. Ty jsou vyrobeny z rozložitelných materiálů a na konci jejich životnosti je můžeš místo koše dát do kompostu.

žlutáPhoto: Kreul.de

Způsobů výroby žlutého pigmentu, a následně i barvy, je několik. Mezi známé metody však patří zpracování kořene kurkumy, který obsahuje kurkumin. Ten se často používá nejen při míchání barev, ale například také při barvení látek či vlny.

Vosková žlutá v handmade svíčkách

Při vzpomínání voskové žluté bychom neměli vynechat to nejhlavnější – vosk. Abychom byli přesní – přírodní včelí vosk, pomocí kterého si můžeš doma vytvořit zajímavé i praktické dekorace. Handmade svíčky vyrobené ze včelího vosku jsou jednoduché na přípravu a jejich vůně a vzhled dodávají interiérům zvláštní kouzlo.

Tip: Při práci s voskovým plátem si jeho povrch trochu zahřej fénem – plát bude poddajný a snáze formovatelný.

včelí voskPhoto: Pexels.com

Malujme ekologicky

Zlatý déšť, narcisy a pampelišky jsou jen kapkami v moři krásných žlutých květů, které nás k tomu lákají. abychom je štětcem zvěčnili na papíře. Přesvědčí-li i tebe, určitě sáhni po akvarelových barvách Holbein, které jsou, již přes století, vyráběny z přírodních pigmentů.

akrylový inkoust TritonPhoto: Pexels.com

Samozřejmě máme něco také pro milovníky akrylové malby. Přesně tento akrylový inkoust Triton je průlomový díky přírodním pigmentům použitým při jeho výrobě. Vyzkoušet ho můžeš například při tvoření monochromatického díla, se kterým jsme se my popasovali takto:

Láska k přírodě motivuje malíře již dlouhá staletí. A my se vůbec nedivíme, protože při pohledu z okna se už poohlížíme po paletě a štětcích. A nemysli si, že naše díla vypadají jako Van Goghovy louky či Monetovy vodní hladiny… to věru ne. Je z nich však cítit lásku k tvoření a radost, kterou nám tato činnost přináší.
Tak nepřestávej ani ty a vytvořme si něco spolu!

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Pentart akrylová fixa akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska Ecoline ekologické barvy European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy freska Gesso háčkování heavy body hustota akrylových barev impasto Inktober Artmie jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak zabavit děti během karantény kaligrafie Koh-i-noor korálky křídová barva kulatý štětec kvíz lak linoryt lití akrylových barev makramé malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž pasparta Pigma Micron planner plátno popisovače na sklo a porcelán přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil šeps sítotisk sketchbook journal Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle sprej štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl terpentýnový olej transfer uhlík umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy
Y2MyM2VmZW