S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

5 způsobů jak namalovat kočku

01.03.2022

5 způsobů jak namalovat kočku

Asi každý z nás se někdy pokusil alespoň načmárat něco v našem okolí. Velmi často takovému pokusu padnou za oběť domácí mazlíčci. Dnes si proto ukážeme, jak namalovat či vytvořit na papíře kočku tak, abys nebyl ze svého výsledku zklamaný.

Jakou techniku použít?

Začneme tím nejjednodušším – barvičkami. Nejdůležitější je načrtnutí základního obrysu. Pokud patříš mezi pokročilé umělce a jdeš přímo na věc, vytvoření náčrtu můžeš vynechat. Při kreslení doporučujeme sáhnout po kvalitních barvičkách, které odvedou kus dobré práce za tebe.
Další naše rada zní – zaměř se na detaily. Ano, my víme, že táhnout jeden chloupek po druhém nepatří zrovna k obrazům největších umělců, avšak čím více propracovaných detailů svému dílu dopřeješ, tím lépe. Měj však na mysli, že i když se kočka na papíře náhodou nebude podobat na předlohu, stále můžeš vytvořit něco unikátního, co si zaslouží místo minimálně na chladničce. :)

barvičkyPhoto: Freepik.com

Šablona z výkresu

Zaručeným způsobem jak vytvořit dokonalou kočku je použití šablony. Tu si můžeš jednoduše vyrobit z výkresu nebo papíru. Kromě toho, že na internetu najdeš spoustu již vytvořených šablon s motivem kočky, můžeš si vytvořit svoji vlastní. Obrys kočky si jen nakresli na papír a vystřihni části, které budou tvořit základní motiv. K připevnění šablony na podklad můžeš použít maskovací pásku, kterou potom jednoduše odstraníš.
Když je šablona hotová a připevněná na podklad, můžeme přejít k druhé části – je jen na tobě, co na ni budeš aplikovat, my však doporučujeme akrylový sprej. Ten nastříkej přímo na podklad, na kterém se ti díky šabloně vytvoří motiv. Pokud chceš své umění posunout na vyšší level, vytvoř si šablony i na detaily – například na knírek, oči a pod.

šablona Photo: Freepik.com

Přidej to, co maluješ rád…

Mnozí z nás se mnohem pohodlněji cítí při malování něčeho, co už mají odzkoušeno. Proto pokud se rozhodneš namalovat něco nového, můžeš to zkombinovat se svým oblíbeným předmětem či tématem. Třeba i tak, jak je tato kočička zkombinována s oblečením. Už jen vzít do ruky akvarelové barvy a tvořit!

akvarel kočkaPhoto: Freepik.com

Tvoř netradičně!

Pokud máš už dost klasické malby a tvoření, vyzkoušej něco nového. Nám se v poslední době velmi zalíbilo tvoření na tmavém podkladu. Sáhli bychom tedy po černém plátně, které dodává malbě zvláštní kouzlo. Malovat na něj můžeš pomocí kvašových a akrylových barev.

čierne plátnoPhoto: Unsplash.com

Cvičení dělá mistra…

Nezapomínej, že i kreslení a malování jsou dovednosti, které lze cvičením zlepšovat. Proto neváhej a věnuj se umění kdykoli, když máš alespoň chvilku čas. A ať už vezmeš do rukou tužku, akvarelové nebo akrylové barvy, každá jeden tah štětcem tě vede ke zlepšení vlastní techniky.

artmiePhoto: Unsplash.com

Zde si můžeš prohlédnout, jak jsme domácího mazlíčka zakomponovali do našeho obrázku my:

Věříme, že ti dnešní blog vnukl zajímavý nápad na tvé nejbližší tvoření. Přejeme ti tedy hodně kreativity a těšíme se na tvé výtvory.

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

akryl akrylová barva Lefranc & Bourgeois akrylová barva Pentart akrylová fixa akrylový popisovač akvarel akvarelové barvy akvarelové popisovače Amsterdam aranžování ARTMIE ateliér Banksy barva roku barvy na chodník barvy na keramiku barvy na obličej barvy na porcelán barvy na sklo barvy na tělo barvy na textil barvy pro děti barvy svítící ve tmě batikování beton božský řez COPIC Dekor Paint dekorace dekupáž dřevěná deska EAA EAA 2020 EAA 2021 Ecoline ekologické barvy ekologické malování European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell filmy o umělcích fixy na textil fluorescenční barvy fotorealismus freska Gerhard Richter Gesso háčkování heavy body hedvábí historie hustota akrylových barev impasto Inktober Inktober Artmie Jackson Pollock jak kombinovat barvy jak malovat na sklo jak namalovat růži jak zabavit děti během karantény jarní malování kaligrafie karanténa Koh-i-noor korálky korálová barva křídová barva krok za krokem kufříkový stojan kulatý štětec kvíz lak linoryt Liquitex lití akrylových barev Louvre makramé malované nádobí malování malování moře malování na dřevo malování na hedvábí malování na kůži malování na obličej malování na sklo malování na textil malování podle čísel malování s dětmi malování špachtlemi malování v přírode markery maskovací médium metalická barva míchání akrylových barev modelování modrá barva Molotow mramorování Mucki napínací lišty netoxické barvy olejové barvy paletový nůž papír pasparta patina Pigma Micron planner plátno plátno na lepence plenér popisovače na sklo a porcelán pouring pouring médium přírodní barvy prstové barvy pryskyřice rám Royal&Langnickel šablony k malování šablony na textil Sakura šeps sítotisk sketchbook journal Snazaroo Soft Body SOLO GOYA Triton špachtle špachtle ARTMIE sprej St. Petersburg štětec stojan struktury světlostálost techniky akryl techniky malby tekuté křídy terpentýnový olej transfer tužka tvar štětce uhlík umělci umělecké techniky umělecké termíny umělecké tipy umělecké výrazy umělecký štětec umění vajíčka Van Gogh vlnění papíru vosk výzva zhušťující médium pro akrylové barvy životní prostředí zlatá barva zlatý řez
ODdkM